istanbul escort
HABER AKIŞI

TANAP el uzattı

 Tarih: 05-12-2018 11:37:39
Seyitgazi ilçesinde, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli öğrenciler tarafından çeşitli etkinliklerin sunulduğu programda, TANAP ''sosyal ve çevresel yatırım programları'' desteğiyle alınan akülü arabalar ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Şehit Mustafa Akbaş İlkokulu çok amaçlı salonunda düzenlenen programda engelli öğrenciler, bir birinden güzel gösterilerini katılanlara sergilediler. Günün anlamıyla ilgili bir konuşma yapan Seyitgazi Kaymakamı Cüneyt Demirkol; ''Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek ve tüm hizmetlerden ve haklardan eşit bir biçimde yararlanmalarını sağlamak, insanlık borcumuzun yanı sıra, çağdaş toplum ve devlet olmanın da en önemli gereklerindendir'' diye belirtti. Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın ise; ''Engelli kardeşlerimiz her zaman kalbimizde, onların daha müreffeh ve daha rahat nasıl yaşayabileceklerse hayatlarını kolaylaştırmalıyız. Bize de belediyecilik alanında yaptığımız bütün projelerde, bütün işlerimizde bu kardeşlerimizin varlığını düşünmekteyiz. Bizler bütün projelerimizi de engelli kardeşlerimizin kullanabileceği biçimde yapmaya çalışıyoruz. Sağlam kişiler olarak da bu kardeşlerimizi her zaman düşünmek zorundayız, çünkü bizlerde birer engelli adayıyız'' dedi. Daha sonra gösterilerini sunan engelli öğrencilere Seyitgazi Kaymakamı Cüneyt Demirkol ve Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın tarafından teşekkür belgeleri sunuldu. Programda, Eskişehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından AB projesi olan ''Afetlere karşı engelleri birlikte aşalım'' projesinin tanıtımı yapıldı. Program sonunda, Seyitgazi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan ''Engelli sosyal destek'' projesi kapsamında TANAP ''sosyal ve çevresel yatırım programları'' desteğiyle alınan akülü arabalar ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
YALOVA’DA  YAKALANDI YALOVA’DA YAKALANDI Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar ve eşinin Eskişehi..
MUHTEŞEM KUTLAMA MUHTEŞEM KUTLAMA 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Ulus Anı..
BÜYÜK GÖREV BÜYÜK GURUR BÜYÜK GÖREV BÜYÜK GURUR Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca Anadolu'yu çevreleyen üç denizde eş zamanlı düze..
İşte katılımcı belediyecilik İşte katılımcı belediyecilik Katılımcı yönetim anlayışı ile yönetilen Odunpazarı Belediyesi, paydaşlarını art..
HABER ARŞİVİ
Yukarı