HABER AKIŞI

Sürücülere Vali uyarısı

 Tarih: 20-08-2018 04:00:00

Vali Özdemir Çakacak, 'Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük' projesi kapsamında trafik uygulamasına katıldı. Eskişehir-Bursa, Eskişehir-Afyon, Eskişehir-Ankara karayollarındaki trafik kontrol noktalarına gelen Vali Çakacak, burada durdurulan araçlarda seyahat eden ailelerle bir süre sohbet etti. Özellikle 9 günlük bayram tatilinin başlamasıyla karayollarının daha çok yoğunlaştığını belirten Vali Çakacak, sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı. Ardından araçlarda bulunan miniklere kırmızı düdük, şapka ve tişört hediye eden Vali Özdemir Çakacak, çocuklara bu bayram kendilerinin de trafik polisi olduğunu söyledi. Yapılan uygulamalar sonrası konuşan Vali Çakacak, “17 Ağustos'ta bayram tatili başladı. Çok uzun süren bir bayram tatili biz de Eskişehir Valiliği olarak Emniyet Müdürlüğümüz ve Jandarma Komutanlığımıza bağlı trafik ekipleri ile 17-27 Ağustos tarihleri arasında hem gidiş hem de dönüşü kapsayacak 10 günlük süre içerisinde bayram tatili dolayısıyla trafikte oluşan yoğunlukta, trafik kazalarını en asgariye indirebilmek amacıyla güvenlik ve trafik tedbirlerimizi aldık. Emniyet Müdürlüğümüz, il mülki hudutlarımız içerisinde bütün güzergahlarda 612 ekip ile bin 292 personel görevlendirerek trafik tedbirlerini uyguluyorlar. Tabi yoğun bir trafik akışı var güzergahımızda. Bu trafik akışında, trafik kazalarının olmaması temennimiz” ifadelerini kullandı. Çakacak, "İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğümüz bu bayramda trafik il güvenliğine ilave olarak bir kampanya başlattı ve her araç içinde çocuklarımız ‘Ben de trafik polisiyim’ diyerek kırmızı düdük kampanyası başlatıldı. Sürücü kural ihlali, aşırı hız yaparsa, kırmızı ışığa riayet etmezse veya araç içerisinde emniyet kemeri takılmazsa çocuklarımız kırmızı düdük öttürecek. Dolayısıyla araçların içerisinde kural ihlaline izin vermeyeceğiz. Bu son derece önemli farkındalık oluşturmak” diye konuştu. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
AYNI GEMİNİN  YOLCULARIYIZ AYNI GEMİNİN YOLCULARIYIZ Büyükelçilere verilen yemekte konuşan Vali Özdemir Çakacak, “Biz kendimizi Afrik..
Kireç Mahallesi’nde su sevinci Kireç Mahallesi’nde su sevinci Hayvancılık yaparak geçinen Kireç Mahallesi sakinleri yıllardır çektikleri su sı..
  SİYASET HABERLERİ
İlçeler TBMM’ye gitti İlçeler TBMM’ye gitti Eskişehir İlçeleri Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, CHP Milletvekilleri Dr. J..
HABER ARŞİVİ
Yukarı