HABER AKIŞI

Sürdürülebilir çevreyi anlattı

 Tarih: 15-04-2018 04:00:00
İstanbul Kültür Üniversitesi’nde düzenlenen konferansa konuk olarak katılan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç Tepebaşı Belediyesi’nin sürdürülebilir çevre projeleri hakkında bilgiler verdi.

 YAŞAM KÖYÜNÜ ANLATTI

Tepebaşı Belediyesi’nin hayata geçirdiği projeler ulusal ve uluslararası alanda ilgi görmeye devam ediyor. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER) tarafından İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu’nda düzenlenen 9. Ulusal Çatı ve Cephe Konferansı’na katıldı. Başkan Ataç, Enerji Etkin, Ekolojik Çatı ve Cephe Sistemleri’nin konu olduğu konferansta, Akıllı Kentsel Dönüşüm - Remourban Projesi çerçevesinde Yaşam Köyü’nde hayata geçirilen enerji verimliliği alanındaki uygulamalar hakkında bilgiler verdi.

 YEŞİL BİNA UYGULAMASI

Başkan Ataç sunumunda Tepebaşı Belediyesi’nin güneş enerjisi kullanımındaki öncü uygulamalarına da değindi. Belediye hizmet binasında bulunan güneş panelleri, yeşil bina olan ve Türkiye’nin LEED Altın Sertifikasına sahip olan ilk kamu binası durumundaki Su Sporları Merkezi, hayvansal sulamada güneş enerjisinin kullanımı,  güneş enerjili şarj istasyonları gibi projeler katılımcılardan büyük ilgi gördü. Başkan Ataç, konferansın ardından İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Güzel ile bir araya geldi. Üniversite hakkında bilgiler alan Ataç, Güzel’e Devrim arabasının camdan yapılmış sembolik bir maketini armağan ederek Eskişehir’e davet etti. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
 45 yıldır mahalle ondan soruluyor 45 yıldır mahalle ondan soruluyor Eskişehir'de 45 yıldır muhtarlık yapan Musa Kaya, yeni dönemde makamını devretme..
HASTALARA UMUT MERKEZİ HASTALARA UMUT MERKEZİ Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi..
Bu karar ideolojiktir Bu karar ideolojiktir Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Danıştay 8. Dairesinin, i..
Konut satışları  yüzde 11 düştü Konut satışları yüzde 11 düştü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir’..
  SİYASET HABERLERİ
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı