istanbul escort
HABER AKIŞI

Süne zararlısına aman verilmiyor

 Tarih: 11-06-2019 04:00:00

Eskişehir'de, Nisan ayında sünenin ovaya inişi ile başlayan mücadele çalışmaları, sona yaklaşılması sebebiyle bayram süresince de devam etti.

20 EKİP 72 PERSONEL ÇALIŞTI

İl Tarım ve Orman Müdürü Emine Sever, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, 2019 yılında Eskişehir'de süne mücadelesinin toplam 20 ekip ve 72 teknik personel ile yaklaşık 2 milyon 100 bin dekar hububat ekili alanda yürütüldüğünü belirtti. Sever, nimf sürveyinin ve ilaçlama döneminin bayram dönemine denk gelmesi sebebiyle teknik ekiplerin bayram süresince de çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini söyledi.

MÜCADELEYE YAKINDAN TAKİP

Ülkesel süne koordinatörü Mümtaz Özkan ve İç Anadolu bölge süne koordinatörü Mehmet Çulcu ile İl Koordinatör ekibi tarafından konuyla ilgili değerlendirme yapıldığını belirten İl Müdürü Emine Sever, 3 Haziran arife günü alınan ilk ilaçlama kararıyla birlikte sünenin fenolojisi ve yoğunluğuna göre ilaçlama kararlarının alınmaya devam ettiğini ifade etti.

 BİR GÜN BİLE VERİM KAYBI DEMEK

İlaçlama kararı alınan yerlerde bir günlük gecikmenin bile ciddi ekonomik kayıplara neden olacağını belirten İl Müdürü Sever, hem ekonomik kayıpların en aza düşürülmesi ve hem de gelecek yıl daha yoğun bir süne tehdidinin yaşanmaması için çiftçilerimizin vakit kaybetmeden derhal ilaçlama yapmaları gerektiğini söyledi. Bu yıl kaliteli buğdaya Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından yüzde 4 ilave kalite primi verileceğini belirten İl Müdürü Sever, süne mücadelesi kapsamında yapılan tüm çalışmaların il ve ülke tarımına hayırlı olmasını temenni etti. 

  GÜNDEM HABERLERİ
Vatandaş  ‘hayır’ dedi Vatandaş ‘hayır’ dedi Odunpazarı Belediyesi, Hamamyolu Caddesi üzerinde kendi işlettiği kafelerdeki ça..
Cezalar havadan indi Cezalar havadan indi Emniyet Müdürlüğü tarafından Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın Projesi kapsamında ..
KADIN ÜRETİCİLERE  DESTEK TEPEBAŞI’NDA KADIN ÜRETİCİLERE DESTEK TEPEBAŞI’NDA Tepebaşı Belediyesi’nin yerel üretime ve kadınlara verilen destekler kapsamında ..
HEPİMİZİN YAVRULARI HEPİMİZİN YAVRULARI AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Eskişehir’de bulunan ..
  SİYASET HABERLERİ
KAYYUM ATANDI KAYYUM ATANDI Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir il yönetimine 45 gün içinde olağanüstü k..
HABER ARŞİVİ
Yukarı