istanbul escort
HABER AKIŞI

Süllü Mardin’e gitti

 Tarih: 06-12-2018 04:00:00
CHP Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, Mardin’de Birleşmiş Milletler ile Parlamentolar Arası Birlik Tarafından ortaklaşa düzenlenen “Türkiye’de Siyasi Liderlik ve Siyasi Katılımda Cinsiyet Eşitliği” Çalıştayı’na katıldı. Süllü, “Kadına iş yaşamında ve siyasal yaşamda yer verilmesini beklemek yerine kadını karar mekanizmalarına taşımak zorundayız” dedi. 3 gün süren çalıştayda Türkiye Büyük Millet Meclisi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi Milletvekilleri başta olmak üzere siyasi partilerin Milletvekilleri, UN Women, IPU temsilcileri ve akademisyenler “Türkiye’de Siyasi Liderlik ve Siyasi Katılımda Cinsiyet Eşitliği, Politikada Kadınlar, Kadın Hakları ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Güçlenmesinde Parlamentoların Rolü” başlıklarını irdeledi. Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllüçalıştay ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi “UN Women ve IPU tarafından düzenlenen ‘Türkiye’de Liderlik ve Siyasi Katılımda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ Çalıştayı’ndadaha fazla kadının karar alma mekanizmalarında yer alması ve toplumsal cinsiyet eşitliği üzerine çalışmalar gerçekleştirdik. Çalıştay kapsamında gerçekleştirdiğim konuşmada Eskişehir Büyükşehir Belediyemizin benim proje başlangıcını yaptığım ‘Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme’ konusunda başarı ile yürüttüğü çalışmaları anlattım ve tüm yerel yönetimleri bu uygulamaya davet ettim. Ayrıca 5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilişinin yıldönümü sebebi ile kadının siyasal yaşama aktif katılımını sağlamak toplumsal cinsiyet eşitliğinin eğitim sürecinden başlayarak toplumun her alanında özümsenmesi ile mümkün olduğunu belirttim. Kadına iş yaşamında ve siyasal yaşamda yer verilmesini beklemek yerine eşit temsiliyet hakkımızı savunmak ve daha fazla kadını karar mekanizmalarına taşımak zorundayız. UN Women direktörü Sabine Freizer, IPU proje Koordinatörü Zeina Hilal, İsveç Büyükelçiliği İnsani Yardım Müdürü Malin Stawe ve tüm UN Women Türkiye ekibine organizasyon için teşekkür ederim.”  HM
  SİYASET HABERLERİ
Malıç’ta müjdeler verdi Malıç’ta müjdeler verdi Burhan Sakallı, ilçe ziyaretlerine Mihalıççık ile devam etti. Sakallı’ya Mihalıç..
Kardeşlik bozulmayacak Kardeşlik bozulmayacak AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, Yıldıztepe Mahallesind..
HABER ARŞİVİ
Yukarı