istanbul escort

HABER AKIŞI

Suculardan arıtma cihazı tepkisi

 Tarih: 18-07-2019 04:00:00

Eskişehir Sucular Odası son günlerde kalabak suyuna yapılan zamdan sonra kalabak suyu satışlarının düşmesi ve bazı vatandaşların arıtma cihazı taktırması ile ilgili gelişmeler üzerine açıklama yaptı. Sucular odasından yapılan açıklamada, arıtma cihazlarının sağlık sorunlarına sebep olabileceği iddia edildi. Oda’dan, “Eskişehir Kamuoyuna;” başlığıyla yapılan açıklamada, “ Su, içinde organik ve inorganik maddeler içeren, canlılar için en önemli yaşam kaynağıdır. Şehrimizin kullanma suyu, Porsuk’tan temin edilmekte, ESKİ’nin tesislerinde gerekli arıtma yapıldıktan sonra evlerimize ulaşmaktadır. İçme suyu olarak ise, şehrimizin çok büyük bir bölümü KALABAK SU’yu tercih etmektedir. Son günlerde tespit ettiğimiz bir gelişme göstermektedir ki, evlerdeki çeşmelerden akan suyu arıtmak için “EV TİPİ SU ARITMA CİHAZLARI”nın kullanımı giderek artmaktadır. Halkımızın sağlıklı su tüketmesi bizim için önemlidir ve her türlü ticari kaygının üzerindedir. O nedenle, EV TİPİ SU ARITMA CİHAZLARI hakkında bilgilendirme yapma gereği duymaktayız” denildi. Açıklamanın devamında, “Unutulmamalıdır ki, su bir gıdadır. İçinde vücut için gerekli organik ve inorganik maddeler barındırır. Önemli olan suyun içindeki zararlı maddelerin temizlenip, vücut için gerekli maddelerin suyun içinde kalmasıdır. EV TİPİ SU ARITMA CİHAZLARI ise, suyun içindeki zararlı ve yararlı tüm maddeleri arıtmakta ve geriye SAF SU kalmaktadır. Saf su, metal malzemelerde metalin aşınmaması için, tüm maddelerden arındırılmış su demektir. Buradan yola çıkılarak, tamamen ticari bir anlayışla şebeke suyunun kirli olduğu algısı yaratılmakta ve vatandaş yanlış bilgilendirilmektedir” görüşü dile getirildi. HM

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Torbacılara şafak baskını Torbacılara şafak baskını Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Özel Harekat Polisinin birlikte sok..
BU ZAM KABUL EDİLEMEZ BU ZAM KABUL EDİLEMEZ AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, ESKİ Genel Kurulu’nda suya yapılan yüzde 60’..
8 bin yıllık tohum 8 bin yıllık tohum Eskişehir'deki Kanlıtaş Höyüğü'nde toprağın suda yüzdürülmesi tekniğiyle ortaya ..
Rektör öğrenci evinde Rektör öğrenci evinde Göreve geldiği günden beri öğrencilerle her fırsatta bir araya gelmeye özen göst..
HABER ARŞİVİ
Yukarı