istanbul escort
HABER AKIŞI

Sosyal medya atışması büyüdü

 Tarih: 16-04-2018 04:00:00
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile twitter atışmasına dair, "Edebimizce yanıt vermemiz gerekiyordu" dedi. Bakan Özhaseki de, Kayseri'de yapılan bir açılışta atışmaya dahil oldu.

Kayseri Kocasinan Belediyesi tarafından yaptırılan Mimarsinan Sosyal Tesisleri ve Kapalı Pazaryerinin açılış töreninde konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile yaptıkları twitter atışmasına dair konuştu. "Edebimizce yanıt vermemiz gerekiyordu" diyen Başkan Çelik, şunları söyledi:  "Ne demiş orada; ‘Kayseri’de yapılacak şehir hastanesinin raylı sisteminin hattının yapımını devlet üstlenmiş. Biz bunu Eskişehir’de kendi imkanlarımızla yapıyoruz’ diyor. Mübarek adam; Kayseri’de şimdiye kadar 34 kilometrelik raylı sistem hattını ve 68 tane üzerindeki aracın, 90 küsur tane durağı kendi imkanlarımızla yaptık. Devletimizin tek kuruşu yok belediye hizmetlerinde. Tabi kamu hizmetlerinde hem Eskişehirimize hem Kayserimize hem de Türkiye’deki tüm vilayete devletimiz adaletli şekilde tüm hizmeti dağıtıyor. Ama belediye hizmetleri söz konusu olunca bir de böyle tweet atılınca bize de cevap hakkı doğuyor. Biz de cevap verdik, dedik ki; ‘Eskişehir’den Başkan Yılmaz amcam bir tweet atarak Kayseri’de yapılacak bir yatırım için sitemde bulunmuş. Oysa bizler hükümetimizin her ilde yaptığı işlerle gurur duyuyoruz. Tıpkı Eskişehir’de Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 12 ayrı köprülü kavşak gibi. Biz Kayseri’de neden 14 tane köprülü kavşağın tamamını belediyenin öz kaynakları olarak yaptık diye sitem etmiyoruz. Eskişehir’deki hızlı tren projesiyle Eskişehir’deki dostlarımızın Konya’ya, İstanbul’a, Ankara’ya güvenli ve hızlı yolculuk yaptıkları için övünüyoruz ama niye Kayseri’de hızlı tren hala yok diye sitem etmiyoruz’ dedim ve son noktayı koydum. Saygısızlık yapmadan, edebimizce; ‘Bu örnekleri daha da çoğaltmak mümkün, ama mübarek gecede amcam yaşındaki Yılmaz başkanımın ellerini öpüyor, kandilini kutluyorum’ dedim. Bazı gerçeklerin bilinmesi gerekiyordu."

OLANI ANLATIRIZ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de Başkan Çelik ve Büyükerşen’in twitter atışmalarına değindi. Özhaseki, "Değerli başkanım Eskişehir’den dert yanıyor. Evet, Eskişehir’e DSP döneminde raylı sistem yapma izni verdiler Bülent Ecevit başkanlığında. Allah rahmet eylesin, biz hep rahmet okuruz. Olanı biteni de lanetlemeden güzel güzel anlatırız. Ölenlerin arkasından kötü bir şey söylemeyiz. Ben de cesaret alarak Ankara’ya gittim, dilekçe verdim. ‘Eskişehir’e verdiğiniz gibi Kayseri’ye de vermeniz için izin istiyorum’ dedim. ‘Hayır, nüfusunuz 1 milyondan aşağı olduğu için olmaz’ diye cevap geldi. ‘Eskişehir’in nüfusu bizim yarımız kadar, onlara niye veriyorsunuz?’ diye sorduğumda, ‘Sen karışma, ona veririz, sana vermeyiz’ dediler. Biz bunları hep yaşadık. Sonra bir ara hususi dilekçeye, ‘Param var, pulum var. Sizden bir şey istemiyorum. Sadece yapmam için izin verin’ dedim. Yine ‘yapamazsın’ dediler. Senelerce izin alamadık. Ne zaman ki AK Parti geldi, çok şükür ‘yapabilirsin’ dediler ve yapmaya başladık. Sonra alt yapıyla, üst yapıyla uğraştık. Sonra aldığımız izinlerle devasa projeleri Kayseri’ye gerçekleştirdik. Aynı gelenek devam ediyor. Allah arkadaşlarımızdan razı olsun. Büyük bir gayret ve şevk içerisinde koşuyorlar ve sizlere hizmet ediyorlar” ifadelerini kullandı. 

  GÜNDEM HABERLERİ
104 YIL ÖNCEKİ KARARLILIKLA 104 YIL ÖNCEKİ KARARLILIKLA Eskişehir'de, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104'üncü yıl d..
Türkiye’ye örnek olduk Türkiye’ye örnek olduk Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Sazova Mahallesi sakinleri ile bir ara..
Başkanlar gençlerle buluştu Başkanlar gençlerle buluştu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kaz..
HABER ARŞİVİ
Yukarı