HABER AKIŞI

Siyah beyazdan renkliye

 Tarih: 28-01-2020 04:00:00

Bir fotoğraf sevdalısı Nurhayat Hayati Kortan’ın siyah beyazdan renkliye fotoğrafları fotoğraf sanatçısı oğlu Namık Kemal Kortan tarafından slayt gösterisinde izleyenlere geçmişe yolculuk yaptırdı.

Büyükşehir Taşbaşı Kültür Merkezinde Eskişehir Sanat Derneği Fotoğraf Grubu (ESFOG) ile EFOT’un “Siyah Beyazdan Renkliye” başlığıyla doğa fotoğrafçısı Namık Kemal Kortan’ın gerçekleştirdiği slayt gösterisinde, sanatseverler, ormanda koruculuk yapan ve 1992 yılında vefat eden fotoğraf sevdalısı Nurhayat Hayati Kortan’ın objektifinden fotoğraflarla geçmişten günümüze yaşamı izlediler. İnsanlar olduğu gibiydi, herkesin altında otomobilin olmadığı, evlerin kerpiçten, giysilerin yamalı, öküzlerin ve eşeklerin hizmette olduğu yıllarda filmli makineyle çekilmiş fotoğraflar değer bilir oğul Namık Kemal Kortan tarafından belgesel olarak sunuldu. 

  GÜNDEM HABERLERİ
15 yıl sonra YENİDEN! 15 yıl sonra YENİDEN! Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Kızılinler-Eşenkara Kür Merkezi Projesi ..
  SİYASET HABERLERİ
CHP’de Taşel kazandı CHP’de Taşel kazandı CHP Eskişehir 37. Genel Kurulu’nda 4 aday yarışırken çarşaf liste yapılan seçimd..
HABER ARŞİVİ
Yukarı