HABER AKIŞI

Şirket sahibi oldular

 Tarih: 11-05-2017 11:37:22
Eskişehir Sanayi Odasının (ESO) koordinatörlüğünü üstelendiği TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu, liseli gençlerin girişimciliğini ortaya çıkardı. Bu kapsamda Eskişehir’deki liseli gençler şirket kurdu, ürünlerini pazarladı. Elde edilen gelir ise Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ESO, Genç Başarı Eğitim Vakfı arasında 2016 yılında imzalanan protokolle hayata geçirilen Genç Başarı Şirket programıyla 9 ve 12. sınıflarda eğitim gören öğrenciler kurdukları şirketlerin sermayeleriyle ürünlerini üretip, satışa sunuyor. Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Egemen Temizsoy, yaptığı açıklamada, kurulun ana faaliyet konusunun girişimciliği ülke genelinde yaygınlaştırmak olduğunu belirterek, girişimciliğin ne kadar erken yaşta öğrenilirse ve ortaya çıkarılırsa o kadar etki yaratacağına inandıklarını kaydetti. Liselerde girişimcilik projesine ortakları Genç Başarı Eğitim Vakfı ile başladıklarını ifade eden Temizsoy, “ Eskişehir'de kurulan şirket sayısı 26. İflas etmeden yarı finale başvuru yapabilen şirket sayısı ise 22. Yarı finalde yarışacak şirket sayısı toplam 50. Eskişehir'den yarı finale gitmeye hak kazanan şirket sayısı ise 6. Bu diğer iller arasında ciddi bir başarıdır. Bu sonuçtan da Eskişehir'in girişimciliğinin değerini bir kez daha anlıyoruz." 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  SİYASET HABERLERİ
İlk resmi ziyaret Seyitgazi’ye İlk resmi ziyaret Seyitgazi’ye Milletvekili Emine Nur Günay ilk resmi ziyaretini sandıktan Türkiye ortalaması ü..
Eskişehir’in sesi olacağız Eskişehir’in sesi olacağız CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Meclis’te yemin töreni sonrasında açıklamalarda..
PUAN DURUMU
HABER ARŞİVİ
Yukarı