istanbul escort
HABER AKIŞI

Sınırları aşan evlilik töreni

 Tarih: 04-12-2018 12:15:49
  HABER VİDEOSU
Türkiye'de üniversite eğitimine devam eden Bangladeşli öğrenci Moshiur Rahman, ailesinin kendi ülkesinde görücü usulü ile bulduğu Maria Tasnin ile internet üzerinden gerçekleşen nikahla evlendi. Tasnin ile yüz yüze hiç görüşmeyen Rahman, eşini ilk kez 2 ay sonra Türkiye'ye geldiğinde görebilecek.

Moshiur Rahman'ın ailesi tarafından görücü usulü ile bulunan ve beğenilen Maria Tasnin, internet üzerinden Rahman ile de tanışarak görüşmeler yapmaya başladı. Birbirlerini beğenen ve evlilik kararı alan çift, nikâh ile ilgili planlamalar yaptı. Ülkesinde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde okuyan Maria Tasnin, sınav dönemine kısa bir süre kalması nedeniyle Türkiye'ye 2 ay sonra gelme kararı aldı. Nikâhı bir an önce kıymak isteyen Rahman-Tasnin ikilisi, bunun üzerine Skype üzerinden evlenmeye karar verdi. Önceki gün bir dernek binasında yapılan bu teknolojik nikâh, renkli görüntülere sahne oldu. İki ülke arasında okunan dualar ve yapılan konuşmalar sonrası nikâhları kıyılan çifte, Türkiye'deki ve Bangladeş'deki yakınları kamera önünde alkışlarla destek vererek gelin ve damadı tebrik etti. 

"Ailem önceden beni evlendirmeye karar vermişti" 
Ailesinin, kendisi adına uzun bir süredir Bangladeş'te gelin aradığını dile getiren damat Moshiur Rahman, “Geçen yaz memlekete gitmiştim. Uzun bir süre sonra, 4 sene sonra. Ailem de daha önceden beni evlendirmeye karar vermişti. Kız bakıyorduk, daha doğrusu görücü usulü ile kız bakmaya devam ediyorduk ama kararımızı verememiştik. Tatilim bitti ve gelmek zorunda kaldım, okulum başladı. Daha sonra ailem aynı şekilde bakmaya devam etti. Benim memleketteyken birlikte çalıştığım bir belediye başkanı vardı. Onun yanında çalışmıştım, manevi ağabeyim oluyor. Ondan bir teklif geldi, kız kendisinin yeğeni oluyor. Benim geçmiş bilgilerimi istediler, beğendiler. Bir de benim tam istediğim bir aileydi. Ailede tek kız, bir de tek oğlan var, oda küçük. Tek damat olmak başka bir şey" şeklinde konuştu. 

"Çok güzel anlaştık" 
Maria Tasnin ile birlikte evliliğe kadar uzanan süreci de anlatan Rahman, "Benim çocukluktan beri istediğim, hayal ettiğim bir mesele diyebilirim. Bu şekilde beğendim, annemi ve babamı gönderdim görmeye ve gördüler. Gittiler, beğendiler. Sonra nişanımızı taktık. Yani takmadan önce ailem bana 'Şimdi biz beğendik sen de gör' dedi. Gör derken de fotoğraf olarak görüntülü arama olarak onunla konuş dediler. 'Bu şekilde devam edersen, sen tamam edersen bizim için bir sorun yok' dediler. 'Tamam' dedim. Ondan sonra ben kızla konuşmaya başladım. Onun da kendi istekleri var. Her şeyi anlattı. Çok güzel anlaştık çok şükür. Sonra evlenmeye karar verdik" ifadelerini kullandı. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
YALOVA’DA  YAKALANDI YALOVA’DA YAKALANDI Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar ve eşinin Eskişehi..
MUHTEŞEM KUTLAMA MUHTEŞEM KUTLAMA 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Ulus Anı..
BÜYÜK GÖREV BÜYÜK GURUR BÜYÜK GÖREV BÜYÜK GURUR Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca Anadolu'yu çevreleyen üç denizde eş zamanlı düze..
İşte katılımcı belediyecilik İşte katılımcı belediyecilik Katılımcı yönetim anlayışı ile yönetilen Odunpazarı Belediyesi, paydaşlarını art..
HABER ARŞİVİ
Yukarı