HABER AKIŞI

Sıkıntı mesleksizlik

 Tarih: 09-03-2017 11:26:05

Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir işsizliğin temelinde mesleksizliğin olduğunu söyledi.

 

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Savaş Özaydemir, mesleki yeterlilik belgesi ile nitelikli işgücünün daha da gelişeceğini vurgulayarak, “mesleki ehliyet yavaş yavaş her alanda zorunlu hale gelecek. Diğer yandan yetişmiş eleman arayan sanayicilerimiz ve iş arayanlarımız var. Görüyoruz ki işsizliğin temelinde mesleksizlik yer alıyor. Bu soruna belki bir nebze olsun mesleki ehliyetler çözüm sunabilir” dedi.  Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) organizasyonunda MEYBEM A.Ş. işbirliğinde çelik kaynak, makine bakımcı, metal saç işleme, CNC programcısı mesleklerinde yapılan yazılı ve uygulamalı sınavda başarılı olanlara sertifikaları ESO’da verildi. Sertifika töreni öncesi düzenlenen toplantıda konuşan ESO Başkanı Özaydemir, Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda yapılan değişiklikle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenen mesleklerde mesleki yeterlilik belgesinin bir tür mesleki ehliyet olduğuna vurgu yaptı.  Konuşmalarının ardından sınavlarda başarılı olan 90 kişiye mesleki yeterlilik belgeleri verildi. HM

 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  SİYASET HABERLERİ
Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri Seyitgazi’de bi..
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
HABER ARŞİVİ
Yukarı