istanbul escort
HABER AKIŞI

Sıcak günlere şerbet, komposto ve salata önerisi

 Tarih: 17-08-2018 04:00:00
  HABER VİDEOSU
Eskişehir’de hizmet veren Ayten Usta Gurme Restoran bünyesinde çalışan Beslenme Uzmanı Fatma Çiftçi, bunaltıcı sıcakların hakim olduğu yaz aylarında vatandaşların soğuk asitli içecekler yerine komposto, şerbet ve salata tüketmeleri gerektiğini söyleyerek çeşitli uyarılarda bulundu.

Sıcak yaz günlerinde sağlıkla ilgili bazı rahatsızlıklar ortaya çıkabiliyor. Tedbir olarak da uzmanlar sağlıklı ve dengeli beslenilmesini öneriyor. Sağlıklı beslenmek için de tüketilen besinlere ayrı bir özen göstermek gerekiyor. Beslenme Uzmanı Fatma Çiftçi, hazır besinlerden uzak durulması gerektiğini belirterek, "Yaz aylarında, sıcaklıkla beraber artan kalp rahatsızlığımız, kroner kalp yetmezliği gibi hastalığımız ortaya çıkmakta. Bu durumda ortaya çıkan dezavantajları ortadan kaldırmak için her zaman yaptığımız gibi sağlıklı ve dengeli beslenmeye devam etmek durumundayız. Yaz aylarında başka bir tehdit konumuzda çocuklar ve bebekler. Çocuklar ve bebekler, uygun olmayan koşullarda hazırlanan besinleri tüketmeyle beraber, yaz aylarındaki sıcaklık artışıyla beraber ishal gibi sorunlarla karşılaşabilmektedir. Bunları ortadan kaldırmak için tabi ki sağlıklı ve dengeli beslenme yolunda adımlar atmak durumundayız" dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
ESKİŞEHİR’E TERMAL MÜJDE ESKİŞEHİR’E TERMAL MÜJDE Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Eskişehir’de gün boyu bir dizi etkinliğe katıldı. K..
Fuhuşta dev baskın Fuhuşta dev baskın Eskişehir Emniyet Müdürlüğünce 5 ilde eş zamanlı gerçekleşen 'Bal Tuzağı 4' adlı..
Ataç’ın gurur projesi Ataç’ın gurur projesi Tepebaşı Belediyesi'nin özel gereksinimli bireyleri toplumla bütünleştirmek amac..
Adaya tam destek Adaya tam destek Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büy..
HABER ARŞİVİ
Yukarı