HABER AKIŞI

Seyitgazi’de örnek işbirliği

 Tarih: 23-03-2020 04:00:00

Seyitgazi'de DSİ tarafından selden korunmak için yapılan 3 kilometre uzunluğundaki kanalın bakımından sorumlu olan Seyitgazi Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa kanal temizliği gerçekleştiriyor. Daha öncede ifade ettiği gibi birlikten hizmet doğduğunu ifade eden Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, desteği dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e teşekkür etti. Seyitgazi Belediyesi tarafından sivrisinek oluşumu ve kötü kokunun önüne geçebilmek için başlatılan kanal temizliğine Büyükşehir Belediyesi ekipleri de iş makineleri ile destek veriyor. Kanalın DSİ tarafından yapıldığını ancak temizlik sorumluluğunun kendilerinde olduğunu ifade eden Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe "Bu mevsimde kanalda temizlik yapmadığımız takdirde yaz aylarında vatandaşlarımız sivrisinek ve kötü kokudan rahatsızlık duyacaklardır. O yüzden Büyükşehir Belediyemizin desteği ile özveriyle çalışan personellerimiz kanalda dip temizliği gerçekleştiriyor. Burada çalışmaların tamamlanmasının ardından Kırka Mahallemizdeki su kanalında da temizlik çalışması gerçekleştireceğiz. Daha önce de ifade ettiğim gibi Büyükşehir Belediyesi ile uyum içinde çalışıldığında ilçeler daha fazla hizmet alıyor. Sayın Hocamız Yılmaz Büyükerşen'in desteği ile birlikten hizmet doğuyor. Ben tüm Seyitgazililer adına hem kendisine hem de özveriyle ilçemizde birçok çalışma yürüten tüm ekibine teşekkür ediyorum" dedi. Çalışmalardan büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden kanala komşu Seyitgazililer ise ekiplerin hızlı bir şekilde temizlik çalışmalarını yürüttüğünü belirterek, Yılmaz Büyükerşen ve Uğur Tepe'ye teşekkür ettiler. 

  GÜNDEM HABERLERİ
GECE YARISI ACİL ÖNLEM GECE YARISI ACİL ÖNLEM Eskişehir'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele tedbirleri kapsamında..
62 yaşında virüsü yendi 62 yaşında virüsü yendi Fransa’da yaşayan ve Türkiye’ye geldikten sonra Korona virüs Covid-19 taşıyıcısı..
DENETİM KUYRUĞU! DENETİM KUYRUĞU! Korona virüs (Covid-19) önlemleri kapsamında yapılan denetim nedeniyle Eskişehir..
HABER ARŞİVİ
Yukarı