HABER AKIŞI

SEV’den eğitime büyük yatırım

 Tarih: 23-01-2018 04:00:00

Sivrihisar Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Naci Şakar bugüne kadar 1440 öğrenciye burs verdiklerini söyledi. Eskişehir Şairler, Yazarlar, Ozanlar Derneği (EŞYODER) Başkanı Ertuğrul Şakar, şair ve ozanlar; Eskişehir'de bulunan Sivrihisar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı'na giderek nezaket ziyaretinde bulundular. Önümüzdeki günlerde Eskişehir’de kültür ve sanat dallarında, ortaklaşa proje değerlendirmesinin ön hazırlığını masaya yatırdılar. Sivrihisar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Naci Şakar, ''EŞYODER'in vakfımıza nezaket ziyareti, vakfımıza renk kattı. İlerleyen günlerde Eskişehir'de birlikte ortaklaşa kültür ve sanat etkinlikleri düzenleme, planlama düşüncesindeyiz. Bu etkinliklerle ilgili projelerimizin ön çalışmalarını, vakfımızda birlikte değerlendirdik. Eğitimin, kültür ve sanatın her alanında, Eskişehir'de vakıf olarak ciddi projeler üretiyoruz. Şimdiye kadar 1440 maddi imkanı yetersiz üniversite öğrencisine burs verdik. Her sene 120 maddi imkanı olmayan üniversite öğrencisine burs veriyoruz. Ayrıca Sivrihisar ilçesinde eğitimle ilgili yatırımlarımız oldu. Kendi imkanı ile ulaşamayan maddi imkanı yetersiz kırsal kesim öğrencilerine; işitme cihazı, engelli aracı vakfımız aracı ile temin edip, kendilerine ulaştırıyoruz'' dedi. EŞYODER Başkanı Ertuğrul Şakar ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi: ''Eskişehir'de çeşitli kurum ve kuruluşları ziyaret ederek, ortaklaşa kültür ve sanat dallarında çalışmalar, etkinlikler yapmak için projeler hazırlıyoruz. Önümüzdeki günlerde bu projeleri hayata geçireceğiz.'' Ziyaret sonunda; EŞYODER Başkanı Ertuğrul Şakar, Sivrihisar Eğitim Vakfı Başkanı Naci Şakar'a kitap takdim etti. 

  GÜNDEM HABERLERİ
GELECEĞE  DEĞER KATTIK GELECEĞE DEĞER KATTIK Atık oluşumu ve israfın önlenmesine yönelik seminer düzenlendi. Vali Çakacak; "..
ÖNCELİĞİMİZ GÜVENLİK ÖNCELİĞİMİZ GÜVENLİK Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, il ve ilçelerde bulunan, insanların can ve ma..
Karaca ailesinin anne acısı Karaca ailesinin anne acısı Hayatını kaybeden Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Eskişehir Gazeteciler Cemiy..
Görevimiz şehre hizmet Görevimiz şehre hizmet Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, “Üniversiteler..
  SİYASET HABERLERİ
İlçeler TBMM’ye gitti İlçeler TBMM’ye gitti Eskişehir İlçeleri Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, CHP Milletvekilleri Dr. J..
HABER ARŞİVİ
Yukarı