istanbul escort
HABER AKIŞI

Şeker olabilirsiniz

 Tarih: 13-05-2019 04:00:00

Eskişehir Özel Ümit Hastaneleri İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Yahya Topal, şeker hastalığı hakkında önemli bilgiler paylaştı. Şeker hastalığının ciddi bir şekilde sıvı kaybına sebep olduğunu belirten Dr. Topal, “Şeker hastalığının herkesçe bilinen belirtisi; ağız kuruması. İlk bulgulardan bir tanesi çok su içme isteği, çok susama, ağız kuruması, bunlar herkesin bildiği ama onun dışında özellikle şeker hastalığı aslında bir açlık durumudur. Sebebi olmadan açıklanamayan bir kilo kaybı olması durumunda, genellikle 40 yaşın üzerinde şeker hastalığının ortaya çıkıyor. Onun dışında daha nadir gördüğümüz el, ayak uyuşması, böcek geziyor gibi hisler, sık tekrarlanan enfeksiyonlar, idrar yolu iltihapları, gözde görme ile ilgili bulanıklar bunlar gibi birçok bulgu var, ama bunlar sürekli tekrarlayıcı oluyorsa ve günlük hayatımızı etkilemeye başladıysa en azından açken bir şekerimizi ölçtürmek gerekir” ifadelerini kullandı. 

  GÜNDEM HABERLERİ
MİLLETİMİZİN HİZMETKARIYIZ MİLLETİMİZİN HİZMETKARIYIZ ‘Vatandaşla Buluşma Halk Günü Toplantısı’ Vali Özdemir Çakacak’ın başkanlığında..
5 kuzu birden 5 kuzu birden Eskişehir’de büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıkla geçimini sağlayan Kocalılar aile..
Virüse karşı panik yapma Virüse karşı panik yapma ESOGÜ Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dal..
‘Projeleri konuştuk’ ‘Projeleri konuştuk’ AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu ve Yönetim Kurulu MÜSİAD Eskişe..
  SİYASET HABERLERİ
CHP’de Taşel kazandı CHP’de Taşel kazandı CHP Eskişehir 37. Genel Kurulu’nda 4 aday yarışırken çarşaf liste yapılan seçimd..
HABER ARŞİVİ
Yukarı