HABER AKIŞI

SANAYİDE DEV ADIM

 Tarih: 25-02-2020 04:00:00
Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) ile Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) arasında Ar-Ge ve yeni projeler üretilmesi konusunda iş birliği protokolü imzalandı.

İmzalanan protokolle Ar-Ge yenilik projeleri geliştirilmesi ve yürütülmesi,  yenilik projeleri sonucu ortaya çıkan ürünlerin ticarileştirilmesi, sürdürülebilir mekanizmanın oluşturulması ve Eskişehir Organize Sanayi Bölgesindeki firmaların teknolojiye erişimi konularında iş birliğine varıldı. EOSB Müdürlüğünde gerçekleşen imza törenine Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Araştırma ve Lisansüstü Süreçler Direktörü Prof. Dr. Servet Turan, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Kaytakoğlu, EOSB Yönetim Kurulu Üyeleri Yavuz Ayva, Hamza Tınas, Bölge Müdürü Erhan Tatar, Eskişehir Teknik ve Anadolu Üniversitelerinin ortak teknoloji Transfer ofisi (TTO) olan ARİNKOMYöneticisi Mehmet Hakan Dağ ve Yönetici Yardımcısı Orkun Başkan ile bölüm başkanları katıldı.İmza töreninde konuşan EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli sanayinin gelişmesine üniversitelerin daha fazla katkı sağlamasını hedeflediklerini aktararak, “Eskişehir sanayisi birçok alanda nasıl hızla büyüyorsa, ilimizdeki üniversitelerde hem sayısal bakımdan hem de yeni bölümler ve bilimsel altyapı bakımından da hızlı bir gelişme dönemi yaşıyorlar. ESTÜ ayrıca şehrimizin köklü bir geçmişi olan ama aynı zamanda en genç üniversitesi konumunda. Bizler şehrimizdeki üniversitelerle birlikte ortak çalışmalar yaparak, sanayimizin gelişmesinde öğretim üyelerimizin daha fazla katkı sağlamasını hedefliyoruz. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi olarak  biz ve bizden önceki yönetimler döneminde üniversite-sanayi iş birliğini geliştirmek için farklı girişimler ve etkinlikler yapıldı. İnşallah bugün gerçekleştireceğimiz imza töreniyle, bu çalışmaları daha ileri bir boyuta taşıyacağız” diye konuştu.ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu yapılan iş birliğini kıymetli bulduklarını ifade ederek, “Yeni kurulan ancak geçmişi çok eskiye dayanan bir Üniversiteyiz. Hem altyapımız hem nitelikli insan kaynağımız bizim en önemli gücümüz. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi yönetimi olarak iş birliği  yapmak üzere bize güvenle yaklaşmış olmanız bizi mutlu etti. Üniversite-sanayi iş birliği anlamında bugüne kadar iyi niyetli girişimler oldu. Ancak önemli olan imza süreci sonrasında  protokolün gereğini yerine getirmek olacaktır. Bu protokol katma değeri yüksek ürünler çıktığı ve sürdürülebilir olduğu zaman  çok daha kıymetli hale gelecektir. İnşallah ileriye dönük, sürdürülebilir ve katma değeri olan ürünler üretebileceğimiz bir iş birliği olur” dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
18 NOKTADA SIKI KONTROL 18 NOKTADA SIKI KONTROL Vali Özdemir Çakacak, Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında kenttin giri..
Umreciler sevinçli Umreciler sevinçli Eskişehir’de umreden döndükten sonra karantina altına alınan vatandaşlar, 14 gün..
250 milyonluk müjde 250 milyonluk müjde AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ‘’Şeker Pancarı Üreti..
Sağlıkçıların yanındayız Sağlıkçıların yanındayız İl Sağlık Müdürü Bilge’yi ziyaret eden Başkan Nadir Küpeli, “Sağlık çalışanlarım..
HABER ARŞİVİ
Yukarı