HABER AKIŞI

Sanayiciye kredi müjdesi

 Tarih: 05-05-2018 04:00:00
KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı Proje Teklif Çağrısı, Eskişehir Sanayi Odası’nda düzenlenen geniş katılımlı toplantı ile açıklandı.

Toplantıya katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, işletmelere 300 bin TL’ye kadar geri ödemesiz, 700 bin TL’ye kadar geri ödemeli olmak üzere toplam 1 milyon TL’yi bulan desteklerin olduğunun müjdesini verdi. Toplantıda yaptığı konuşmada üretim kavramının üstünde duran ve Türkiye’nin sanayi üretimiyle kalkınacağını ifade eden Karacan, dünyada da kalkınma modelinin üretimden geçtiğinin altını çizdi.  Kalkınmanın yerelden başlayıp genele doğru gittiğini söyleyen Karacan, “Buradaki sanayicilerimiz üretirse Türkiye kalkınacaktır. Kalkınma modelleri her zaman yerelden başlayıp genele ulaşmıştır. Kimse şunu düşünmesin, Türkiye zengin olacak da Eskişehir’e pay gelecek. Böyle bir şey söz konusu değil. Türkiye’nin geleceği sanayicilerde ve üretimden geçiyor. Ayrıca dünyadaki üretim şekli alın terinden akıl terine döndü. Eskişehir sanayisinin bu konuda önderliğini var. Eskişehir’in ilklerin şehri olmasıyla övünüyoruz.  Bunu devam ettirmek Türkiye’nin değişen profiline ayak uydurmak sanayicilerimizin elinde. Eskişehir Sanayi Odası için Ankara’da kapı kapı geziyoruz. Eskişehir’imizin sanayicisi için.” dedi. Konuşmasında ilgili bakanlıkların sanayicinin hizmetinde olduğunun altını çizen Karacan, “Sanayicimiz yeter ki bize görev versin ve sanayicimiz sıkıntısını, talebini bakanlık düzeyinde anlatsın. Türkiye’nin geleceği, Eskişehir’in geleceği üretimdeyse engelleri kaldırmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

AŞ VE İŞ GETİRECEĞİZ

Toplantının açılışında konuşan Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş ise aş ve iş getiren bir sanayi odası olma sözlerinin arkasında olduğunu ifade etti. Kesikbaş, “Eskişehir Sanayi Odası yönetimi olarak 20 gün önce göreve geldik. Görevden önce hep şunun sözünü vermiştik; aş ve iş getiren bir sanayi odası olacağız ve burayı kendi şirketimiz gibi yöneteceğiz. Eskişehir sanayisini geliştireceğiz. Bunun arkasındayız” dedi. Eskişehir’in sanayi envanteri noktasında bir eksikliği olduğunu dile getiren Celalettin Kesikbaş, hızlıca bu çalışmalara da başladıklarının bilgisini verdi. Devletimizin birçok imkânı olduğunu ve bunları kullanmanın zamanı geldiğini yaptığı konuşmada ifade eden Kesikbaş “Bugünkü toplantıda bu desteklerden faydalanan 81 tane firmamız açıklandı. Yarın neden 300 tane firmamız olmasın. Biz bunu devletimiz ve sanayicimiz ile birlikte hep beraber başaracağımıza inanıyoruz. Sanayi Odası olarak artık hep birlikteyiz. Birlik beraberlik içinde olacağız. Burası hepimizin kuruluşu. Burada oturup istişare edip konuşacağız. Çözüm odaklı olacağız sorunları çözeceğiz. O yüzden herkesi sanayi odasına davet ediyorum. Gelin konuşalım ve çözümler bulalım” dedi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
 45 yıldır mahalle ondan soruluyor 45 yıldır mahalle ondan soruluyor Eskişehir'de 45 yıldır muhtarlık yapan Musa Kaya, yeni dönemde makamını devretme..
HASTALARA UMUT MERKEZİ HASTALARA UMUT MERKEZİ Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi..
Bu karar ideolojiktir Bu karar ideolojiktir Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Danıştay 8. Dairesinin, i..
Konut satışları  yüzde 11 düştü Konut satışları yüzde 11 düştü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir’..
  SİYASET HABERLERİ
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı