HABER AKIŞI

Sanayiciye büyük müjde

 Tarih: 07-04-2018 04:00:00
ESO, Nefes Kredisi için önemli bir adım daha attı. Üyelerinden gelen yoğun talep doğrultusunda daha çok sanayicinin krediden faydalanması için ESO, bankalara yatırdığı teminat miktarını arttırdı. Bu miktar TOBB ve anlaşmalı bankaların katkısıyla da 53 milyon TL’yi aştı.

Konu hakkında açıklama yapan ESO Başkanı Savaş M. Özaydemir, “Şehrimiz sanayisinde önemli yer tutan ve ülkemizin de önemli sanayi gücünü oluşturan küçük ve orta ölçekli işletmelere Nefes Kredisi için bankalara yatırdığımız 1 milyon TL teminat miktarını, 3 milyon TL’ye çıkardık. Diğer yandan TOBB ve anlaşmalı bankaların katkısıyla bu rakam 50 milyon TL’nin biraz üstünde çıkacak.  Bunun en önemli nedeni Odamız üyesi sanayicilerden gelen yoğun talep ve istekler oldu. Bankalara yatırılması gereken miktar bugün son gün olduğundan sanayicilerimizi ve kamyonu bilgilendirmek için bu açıklamayı da yapıyoruz” dedi.  Nefes Kredisi başvurularının 1 hafta geçmeden banka limitlerini doldurduğunu söyleyen Özaydemir, “1 haftadan kısa sürede üyelerimiz krediyi yoğun ilgi gösterdi. Bankaya aktardığımız 1 milyon TL hemen bitti bizde rakamı 3 milyon TL’ye yükselttik. Geçtiğimiz yıl kredi başvuru süresince 35 firma bundan faydalanmak isterken bu yıl çok kısa bir sürede 127 firma başvuruda bulundu” dedi.

ÜST LİMİT 200 BİN TL

Bu artışın en önemli nedenlerinden birinin kredi limitinin 200 bin TL’ye çıkarılması olduğuna değinen Özaydemir şöyle devam etti “Kredi üst limiti 200 Bin TL,  6 ay ödemesiz ve 18 ay vadeli olması sanayicilerimizin ilgisini çekti. Ayrıca aylık faiz oranının yüzde 0,99 olması da büyük bir avantaj sunmakta. Daha fazla ESO Üyesinin böyle önemli bir avantajdan faydalanması için bizde rakamlarımızı bu doğrultuda arttırdık.”  TOBB ile T.C. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve Denizbank arasında imzalanan protokolle Nefes Kredisi programından ESO üyesi firmaların faydalanabileceğini hatırlatan Özaydemir, Üyelerin ESO’dan  “TOBB Nefes Kredisine Başvuru İçin Faaliyet Belgesi”ni almaları gerektiğini belirtti.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
 45 yıldır mahalle ondan soruluyor 45 yıldır mahalle ondan soruluyor Eskişehir'de 45 yıldır muhtarlık yapan Musa Kaya, yeni dönemde makamını devretme..
HASTALARA UMUT MERKEZİ HASTALARA UMUT MERKEZİ Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi..
Bu karar ideolojiktir Bu karar ideolojiktir Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Danıştay 8. Dairesinin, i..
Konut satışları  yüzde 11 düştü Konut satışları yüzde 11 düştü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir’..
  SİYASET HABERLERİ
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı