istanbul escort
HABER AKIŞI

Salgın yok

 Tarih: 18-01-2018 04:00:00
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof.Dr. Elif Doyuk Kartal, kış aylarında solumun yolu enfeksiyonları ve aşılanma hakkında çeşitli bilgiler verdi. Kartal, bu aylarda Türkiye’deki solumun yolu hastalarının sayısını vererek insanların korktuğu gibi bir salgın olmadığını söyledi.

Soğuk havalar ve gün içerisinde meydana gelen ani hava değişimler birçok solunum yolu hastalıklarına davetiye çıkarıyor. Bu dönemlerde hasta ve hastalanan kişilerle temas halinde olmamak önem arz ediyor. ESOGÜ Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof.Dr. Elif Doyuk Kartal, kış aylarında baş gösteren önemli hastalıklardan solunum yolu hastalıkları ve aşılanma hakkında çeşitli bilgiler vererek, vatandaşları bu hastalıklara karşı dikkatli olunması gerektiğini söyledi.  Kartal, çevrede salgın olduğunu söylentisinin de doğru olmadığını söyleyerek, “Salgın ancak beklenen düzeyin üzerinde kişi hasta olduğunda denir ve bununla ilgili zaten tedbirler alınır. Sağlık Bakanlığı'da açıkladı, şuanda Türkiye'deki durum, hatta sayıları da verdi 2 bin 900 tane solunum yolu enfeksiyonu geçiren kişiden örnek alınmış, bin 200'ünde bir solunum yolu virüsüne rastlanmış, bunların çoğu 600’e yakını beklenildiği gibi diğer soğuk algınlığı virüsleri. İnfluenza yani grip dediğimiz virüs 500 civarında etken, bu virüslerin alt tiplerini bile tiplendirmişler” ifadelerini kullandı.

  SİYASET HABERLERİ
Malıç’ta müjdeler verdi Malıç’ta müjdeler verdi Burhan Sakallı, ilçe ziyaretlerine Mihalıççık ile devam etti. Sakallı’ya Mihalıç..
Kardeşlik bozulmayacak Kardeşlik bozulmayacak AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, Yıldıztepe Mahallesind..
HABER ARŞİVİ
Yukarı