HABER AKIŞI

SALGIN YARIM ASIRLIK PASTANEYİ KAPATTI

 Tarih: 16-11-2020 11:35:26

Eskişehir’de 50 yılı aşkın süredir faaliyette bulunan Volkan Pastanesi, salgının yarattığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle faaliyetlerini sonlandırdı.

 

Eskişehir’in en köklü işletmeleri de artık tek, tek kilit vurmaya başladı. Yeni açılan işyerlerinin kısa sürede kepenk indirmesiyle birlikte yaşanan ekonomik sıkıntı ve artık eski işletmelere de kepenk indirtmeye başladı. Eskişehir’de yarım asırdan beri lezzet hizmeti veren ünlü Volkan Pastanesi de bu işletmeler zincirine eklenen son bir halka oldu.1970 yılında Eskişehir Sivrihisar Caddesi girişinde açılan ve o günden bugüne kadara halka un ve unlu mamul üzerine hizmet veren işletme, geçtiğimiz Mart ayında patlak veren koronavirüs salgınının da neden olduğu olumsuzluklara daha fazla dayanamadı. Maliyetlerin sürekli artması,satışların da adeta durma noktasına geldiğine dikkat çeken işyeri sahibi İrfan Erdoğan,50 yıldır böyle bozuk bir piyasa yaşamadığını söyledi.Eskişehir halkına teşekkür ettiğini dile getirdiği bir yazıyı kapısına kilit vurduğu pastaneye asan Erdoğan “Koronvirüs salgının başlamasıyla birlikte zaten yok denecek kadar olan işler tamamen durma noktasına gelmişti.Virüs salgını öncesinde bayramlarda dükkanımız önünde uzun tatlı kuyrukları oluşurdu.Son 2 bayramdır bu müşteri kuyruklarına hasret kaldık.Virüs bütün esnafı etkilediği gibi bizim sektörünü de bitirdi.Bu güne kadar ayakta durmayı başarabildik.Artan vergiler,girdi fiyatları,personel giderlerini bile karşılayamaz duruma gelmiştik.Son çare olarak 50 yıldan beri hizmet verdiğimiz ekmek teknemizi kapatmak oldu.Eskişehir halkımıza gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederiz” dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
SORUN ÇOK ÇÖZÜM YOK SORUN ÇOK ÇÖZÜM YOK ESKİ Genel Kurulu’nda yatırım programı ve bütçe tartışıldı.
ANADOLU’NUN DERECELİ MEZUNLARI ANADOLU’NUN DERECELİ MEZUNLARI Anadolu Üniversitesi 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında dereceyle mezun olan öğren..
VEZNELER HAFTA SONU DA AÇIK VEZNELER HAFTA SONU DA AÇIK Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, emlak, çevre temizlik ve ilan reklam vergilerin..
HABER ARŞİVİ
Yukarı