HABER AKIŞI

Salgın etkisi olacak

 Tarih: 23-03-2020 04:00:00

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ile görüştü.  Gerçekleşen ziyarette tüm dünyayı etkisi altına alan  koronavirüs salgının (COVİD-19) ekonomiye olan yansımaları ele alındı.

Ziyarete ilişkin konuşan CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllükoronavirüs salgınının toplumsal, ekonomik ve sağlık boyutları ile tüm vatandaşlarımızla birlikte sanayi ve iş dünyasını da derinden etkileyecek yansımaları olacağını söyledi. Bu olumsuz etkilerin, en aza indirgenebilmesi için  toplumsal dayanışmanın önemine dikkat çeken Süllü, bu kapsamda gerçekleştirdiği ziyaretlerle virüsün şehir ve ülke  ekonomisine olan yansımalarına ilişkin ilk ağızdan bilgi aldığını belirtti.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Nadir Küpeli,  Milletvekili Süllü’ye Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim yapan firmaların mevcut durumları hakkında bilgi verdi. EOSB’deki firmaların üretime devam ettiğini belirten Küpeli, “Organize Sanayi Bölgemizdeki firmaların birçoğu üretimlerine ara vermeden devam etmekte. Ancak virüsün etkisinin uzaması, belirsizliğin artması sanayicimizi, ihracat yapan firmaları, çalışanları ve diğer kesimleri derinden etkilemesi muhtemeldir” dedi.  Başkan Küpeli koronavirüs salgının  ihracatı olumsuz etkilediğini, ihracat yapan firmaların gümrüklerde mal geçişleri sırasında sıkıntılar yaşadığını ifade etti. Hükümet tarafından alınan ekonomik tedbirlerin memnuniyet verici olduğunu söylen Küpeli, yeni paketlerle sanayicinin desteklenmesi gerektiğini de belirtti. HM

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
18 NOKTADA SIKI KONTROL 18 NOKTADA SIKI KONTROL Vali Özdemir Çakacak, Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında kenttin giri..
Umreciler sevinçli Umreciler sevinçli Eskişehir’de umreden döndükten sonra karantina altına alınan vatandaşlar, 14 gün..
250 milyonluk müjde 250 milyonluk müjde AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ‘’Şeker Pancarı Üreti..
Sağlıkçıların yanındayız Sağlıkçıların yanındayız İl Sağlık Müdürü Bilge’yi ziyaret eden Başkan Nadir Küpeli, “Sağlık çalışanlarım..
HABER ARŞİVİ
Yukarı