HABER AKIŞI

Sakaryabaşı dünyaya açılacak

 Tarih: 20-06-2018 04:00:00
Anadolu’ya hayat veren Sakarya Nehri’nin doğduğu Sakarıbaşı’nın dalış ve su altı görüntülerini içeren fotoğraf sergisi açılıyor.

BİR HAFTA AÇIK KALACAK

Bozkırın ortasında, Anadolu’ya hayat veren Sakarya Nehri’nin doğduğu Sakarıbaşı’nın dalış ve su altı görüntüleme potansiyelini dünyaya tanıtmak için Prof. Dr. Emine Nur Günay’ın himayeleri, Çifteler Belediyesi ve Çifteler Belediyespor Sualtı Spor Kulübü’nün destekleriyle Sakaryabaşı Sualtı Fotoğraf Sergisi açılışı Espark’ta 20 Haziran Çarşamba Günü saat 13:00’da gerçekleşecek. Bir hafta boyunca sürecek Sualtı sergisinin açılışını AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı ve Çifteler Belediye Başkanı Metin Özen ile birlikte gerçekleştirecek.

TANITIMA KATKI YAPACAK

Küratörlüğünü SUFOD Başkanı ve Su Altı Fotoğrafçısı Ateş Evirgen’in üstlendiği fotoğraf sergisinde Gökgöz, Karaburgu, Kırkkız ve Ana Gölet olmak üzere 4 farklı dalış noktasından 4 mevsime ait fotoğraflar sergilenecek. EİYAP Projeleri kapsamında Sakarıbaşı’nın uluslararası boyutta tanınmış ve markalaşmış bir dalış merkezi olması için çalışmalar başlatan Prof. Dr. Emine Nur Günay, “Sakarıbaşı’nı bu anlamda bir merkez haline getirdiğimizde, ilçemizin, şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine çok ciddi katkı sağlayacağına inanıyorum.” dedi. AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, 29 Ekim 2015’te henüz milletvekili adayıyken Sakaryabaşı’nda dalış yapmış, Cumhuriyet Bayramı’nı sualtında bayrak açarak kutlamıştı. 

  GÜNDEM HABERLERİ
PORSUK’TA SIR ÖLÜMLER PORSUK’TA SIR ÖLÜMLER Eskişehir ve Kütahya sınırları içinde yer alan Porsuk Barajı'nda binlerce ölü ba..
Okullarda güvenli geçiş Okullarda güvenli geçiş Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleşen ‘Okul Geçit Görevlileri’ projesi ile ok..
Ortak akılla çözeriz Ortak akılla çözeriz AK Parti Genel Merkez tarafından dış ilçelerden sorumlu olarak görevlendirilen M..
HABER ARŞİVİ
Yukarı