HABER AKIŞI

Sağlıkta engel yok

 Tarih: 14-05-2019 04:00:00

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada sağlıkta engelleri kaldıran çalışmalara dikkat çekti. Bilge engelli bireyleri güçlendirerek kapsayıcılığı ve eşitliği sağlamak amacıyla sürdürdüğü sosyal sorumluluk  projelerine  devam ettiklerini söyledi. Bilge ayrıca,  projeler kapsamında bu güne kadar 13.415 engelli hastayı, 1339 yatalak durumda olan engelli hastayı, kamu, üniversite, özel sağlık kurumlarına erişimlerinin sağlanarak ilaç ve tıbbi malzemelerinin temin edildiğini belirtti. Günışığı Projesi ile görme engeli olan kişilere eğitim ve sağlık alanında toplum yararına yüksek faydalı bir projeyi sivil toplum kuruluşları ile yaptıkları protokolle yürüttüklerine de değinen Müdür Bilge; Eskişehir eski Devlet Hastanesi Çocuk Polikliniklerinin bulunduğu bina Engelli Çocuklara Yönelik Gündüzlü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi olarak değerlendirileceğini belirterek bu tür kapsamlı projelerle  engelli vatandaşlarımıza  verilen hizmetlerle  model il olma yolunda ilerlediklerini kaydetti. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
YHT’DE KRİZ ÇÖZÜLDÜ YHT’DE KRİZ ÇÖZÜLDÜ Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Covid-19 tedbirleri nedeniyle a..
Mahmudiye’de büyük heyecan Mahmudiye’de büyük heyecan Osmanlı Ordusunun at ihtiyacını karşılamak üzere 1815 yılında hara kurulan Eskiş..
Günay ilçe turunda Günay ilçe turunda AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, korona virüs karantin..
HABER ARŞİVİ
Yukarı