HABER AKIŞI

SAĞLIKTA ENGEL YOK

 Tarih: 01-05-2018 04:00:00
İl Sağlık Müdürü Bilge, Türkiye’de ilk kez Eskişehir’de uygulanan “Sağlıkta Tüm Engelleri Kaldırıyoruz Projesi” kapsamında hizmet alan vatandaşları evlerinde ziyaret etti.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge, “Sağlıkta Tüm Engelleri Kaldırıyoruz” projesi kapsamında yürütülen uygulamalarda tedavi süreçleri devam eden hastaları proje ekibi ile birlikte evlerinde ziyaret ederek, sağlık durumları ile ilgili bilgiler aldı. Bilge, sağlık hizmeti alan hasta ve yakınlarıyla da sohbet edip, ilimizde verilen sağlık hizmetleri hakkında memnuniyetlerini sorarak istek ve önerilerini de dinledi. Hastanelerde sıkıntı yaşayan iki hastanın şikâyetini aldıktan sonra Başhekimlerle hastaları telefonla görüştürerek problemlerinin çözülmesini sağladı. Ziyaretler esnasında ihtiyacı olan iki hasta ya da tekerlekli sandalye hediye edildi.

GÖRÜNTÜLÜ ARAMAK YETERLİ

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge İnsan odaklı yaklaşımla, tam bir ekip halinde uygulamanın sürdürülmesi ve bedensel engelli vatandaşlarımızın memnuniyetini sağlamayı amaçladıklarını söyleyerek, “Sağlık Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden en rahat ve ulaşılabilirliği kolay bir biçimde yararlanmasını istiyoruz. Bu çalışmalarımız hasta yakınları tarafından da memnuniyetle karşılanıyor. Bu hizmetlerden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız 08: 00-17: 00 saatleri arası Sağlık Müdürlüğü Engelli Koordinasyon Merkezi bünyesinde kurulan 0533 156 76 66 numaralı telefona SMS atmaları veya WhatsApp üzerinden görüntülü olarak aramaları yeterli olacak” dedi. İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge’nin bedensel engelli vatandaşların evlerine yaptığı ziyarete İl Sağlık Müdürlüğü İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri, Sağlık Hizmetleri, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Erdinç Özkurt ve Sağlıkta Tüm Engelleri Kaldırıyoruz Proje koordinatörlüğünü yürüten Araştırmacı Enis Kazım Sezgin eşlik etti. Bilge ayrıca, "Sağlıkta Sessizlerin Sesi Oluyoruz" projesi ile de işitme ve konuşma engelli vatandaşları tercüman sağlık personelleri eşliğinde evlerinden Sağlık Müdürlüğü'nün araçları ile alınıp sağlık kurumlarına götürülerek tedavilerinin sağlandığını belirtti. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
 45 yıldır mahalle ondan soruluyor 45 yıldır mahalle ondan soruluyor Eskişehir'de 45 yıldır muhtarlık yapan Musa Kaya, yeni dönemde makamını devretme..
HASTALARA UMUT MERKEZİ HASTALARA UMUT MERKEZİ Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi..
Bu karar ideolojiktir Bu karar ideolojiktir Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Danıştay 8. Dairesinin, i..
Konut satışları  yüzde 11 düştü Konut satışları yüzde 11 düştü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir’..
  SİYASET HABERLERİ
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı