istanbul escort
HABER AKIŞI

Sağlık işbirliği

 Tarih: 15-09-2018 04:00:00

Sağlık Müdürlüğü ile Ford Otosan İnönü Fabrika Müdürlüğü ile Özel -Devlet İşbirliği Sağlıkta El Ele Projesi kapsamında iki kurum arasında imzalanan protokol gereği fabrika çalışanlarının sağlık taramalarına başlandı. Yapılan çalışmaları yerinde görerek, projeyi yürüten sağlık ekibini ziyaret eden Eskişehir  İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Uğur Bilge; “Özel -Devlet İşbirliği Sağlıkta El Ele” projesinin ilimizde bir ilk olduğunu, bu proje ile Ford Otomotiv Sanayi’ne ait Eskişehir  İnönü  Fabrika Müdürlüğün de çalışan ortalama 1700 personelin sağlık taramalarının  (KETEM taramaları, PSA,EKG) yapılmaya başlandığını söyledi. Bilge, çalışmalar sonucunda çalışanların sağlık taramaları yapılarak  (KETEM,PSA,EKG) erken tanı ile vakalar tespit edilerek  hastalığın  kontrol altına alınabileceğini, sağlık problemi tespit edilen bireylerin tedavi şansının  artacağını, hizmet içi eğitimlerle de özel sektörde çalışan işbaşındaki kişilere, bilinçlendirme ve bilgilendirmeler yapılarak  üretimden kaynaklı iş kaybının olmayacağını, Bu tür proje ve hizmetlerle hastalığın getirdiği ekonomik maliyetin  kişiler ve kurumlar adına azalacağını, erken tanı ve tedavi ile morbidite-mortalite oranları azaltılarak toplum sağlığı kalite standartlarının  yükseltileceği değerlendirmesinde bulundu.  Bilge’nin yaptığı ziyarette Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Aslı Melek Zengin, Sağlık Müdürlüğü Proje Koordinatörü Fehrinaz Çağlılar, Ford Otomotiv Sanayi  A.Ş.(İnönü Fabrika Müdürlüğü )  İnsan Kaynakları Yöneticisi Mümtaz Şöğür ile İş yeri Hekimi Dr. Aycan Alışkan katıldı.

  GÜNDEM HABERLERİ
Sanayide dev temel Sanayide dev temel Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ilk etap ..
İnsan odaklı projeler İnsan odaklı projeler Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum Mill..
Öğrenciler İçin fidan Öğrenciler İçin fidan İnönü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Orman Bölge Müdürlüğünün katkılarıy..
Kapılar sürekli açık Kapılar sürekli açık Valilik tarafından düzenlenen "Vatandaşla Buluşma Halk Günü Toplantısı" Vali Özd..
HABER ARŞİVİ
Yukarı