HABER AKIŞI

Sağlık için bisiklet

 Tarih: 04-07-2020 12:22:56

Eskişehir Bisiklet Derneği (Velesbid) Başkanı, Rahime Çelen, Korona virüsün bu günlerde toplu taşıma yerine bisiklete binilmesi gerektiğini belirtti.

Rahime Çelen konu ile ilgili konuşurken, “Korona virüs döneminde toplu taşıma bulaş riskini arttırdığı için tercih edilmemesi ve riskli olması nedeniyle başka ulaşım yöntemlerine ihtiyaç duyulması durumunda, özel araçlarımızı kullandığınızda ekonomiye ve trafik yoğunluğuna çok büyük bir yük getireceği için bisikletle ulaşım, elektrikli bisiklet veya motosiklet gibi iki tekerli ulaşım sistemleri tercih edilmeli, ediliyor da. Çünkü bireysel bir taşıt, tek başınıza kimseyle temas etmeden maskenizi takıyorsunuz. Hiç kimseyle temas etmeden şehir içinde ve dışında bisikletle ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz. Bunun tercih edilmesi hem şu andaki durumda en sağlıklı yöntem. Hem en ucuz yöntem hem bedava denebilir hem de en sessiz, şehrin sağlığına ve kalitesine de katkı sağlamış oluyorsunuz. Gürültü çıkartmadan yakıt yakmadan, havayı kirletmeden, ulaşım sağlamış oluyorsunuz. Böylece bisikletli ulaşımı tercih ettiğimizde daha insan odaklı şehirlerin oluşmasına katkı sağlamış oluyoruz” diye konuştu.

  GÜNDEM HABERLERİ
Müdür Bilge’den Şehir’e ziyaret Müdür Bilge’den Şehir’e ziyaret İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge, Şehir Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Keski..
Gökyüzünde tarihi gece Gökyüzünde tarihi gece Eskişehir’de Perseid Meteor Yağmuru gözlemi için Yusuflar Mahallesi’nde kamp kur..
Yeni projeler masada Yeni projeler masada Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) Başkanı Doç. Dr. Salim Atay ve b..
EFSAD’dan Ataç’a ziyaret EFSAD’dan Ataç’a ziyaret Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği Başk..
  SİYASET HABERLERİ
Sorun birlikte çözülmeli Sorun birlikte çözülmeli İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş, TCDD arazileri ile ilgili durumun belediyeler..
İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a Ziyaret Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, İY..
İTTİFAK BULUŞTU İTTİFAK BULUŞTU İYİ Parti Eskişehir İl Yönetimi, CHP Eskişehir İl Başkanlığına “hayırlı olsun” z..
HABER ARŞİVİ
Yukarı