istanbul escort
HABER AKIŞI

Ruslar işbirliğine geldi

 Tarih: 08-03-2019 11:41:07
ETO Başkanı Güler, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in özel danışmanı Dugin ve beraberindeki heyet ile birlikte gerçekleştirdiği toplantıda Eskişehir ile Rusya arasındaki ekonomik işbirliğinin geliştirilmesi için izlenecek adımları değerlendirdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in özel danışmanı Prof. Aleksandr Dugin beraberindeki heyet ile birlikte ETO Başkanı Metin Güler ile bir araya geldi. Karşılıklı ekonomik ilişkilerin görüşüldüğü toplantı 7 Mart Perşembe günü ETO’da gerçekleşti.  Toplantıda konuşan ETO Başkanı Metin Güler, son dönemde Türkiye’nin Rusya ile ekonomik işbirliğini artırdığını belirterek, Rusya’nın Eskişehir’in en çok ihracat yaptığı ülkeler sıralamasında ilk 15 ülke arasında yer aldığını dile getirdi. Ticaretin gelişmesi için ETO’nun da üzerine düşen görevi yerine getirmek için çalıştığını belirten Güler, bu kapsamda Saint Petersburg Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği protokolü imzaladıklarını, Rusya Federasyonuna bağlı Çeçenistan ve Tataristan özerk cumhuriyetleriyle de işbirliği anlaşmaları yaptıklarını söyledi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in özel danışmanı Prof. Aleksandr Dugin ise, Rusya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin her geçen gün daha iyiye gittiğini belirterek, ekonomik, siyasi, enerji ve savunma alanlarında ortak projelere imza atıldığını kaydetti. Karşılıklı siyasi birliğin gelişmesi ile birlikte ekonomik ilişkilerin de buna bağlı artacağını belirten Dugin, bu kapsamda Rusya ile Eskişehir’in ekonomik ilişkilerinin daha çok geliştirilmesi için Eskişehir’de temaslar gerçekleştirdiğini belirtti. Dugin, her iki ülkenin ilerleyen dönemlerde daha büyük işlere imza atacağına inandığını sözlerine ekledi.

  GÜNDEM HABERLERİ
İşçinin hukuk zaferi İşçinin hukuk zaferi Nakliyat-İş Sendikası Eskişehir Reysaş'ta işten çıkarılan işçilerin önemli bir k..
ETİ işçisi çok mutlu ETİ işçisi çok mutlu Tek Gıda-İş Sendikası ile Eti Gıda A.Ş. arasında bir süredir devam eden ve 4 bin..
Dede torun başardı Dede torun başardı Eskişehir’de 12 yıldır topladıkları mavi kapaklar ile engelli vatandaşlara umut ..
Şehit aileleri baş tacımız Şehit aileleri baş tacımız İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, şehit aileleri, gaziler ve ailelerini ağır..
HABER ARŞİVİ
Yukarı