istanbul escort
HABER AKIŞI

Ruslar işbirliğine geldi

 Tarih: 08-03-2019 11:41:07
ETO Başkanı Güler, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in özel danışmanı Dugin ve beraberindeki heyet ile birlikte gerçekleştirdiği toplantıda Eskişehir ile Rusya arasındaki ekonomik işbirliğinin geliştirilmesi için izlenecek adımları değerlendirdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in özel danışmanı Prof. Aleksandr Dugin beraberindeki heyet ile birlikte ETO Başkanı Metin Güler ile bir araya geldi. Karşılıklı ekonomik ilişkilerin görüşüldüğü toplantı 7 Mart Perşembe günü ETO’da gerçekleşti.  Toplantıda konuşan ETO Başkanı Metin Güler, son dönemde Türkiye’nin Rusya ile ekonomik işbirliğini artırdığını belirterek, Rusya’nın Eskişehir’in en çok ihracat yaptığı ülkeler sıralamasında ilk 15 ülke arasında yer aldığını dile getirdi. Ticaretin gelişmesi için ETO’nun da üzerine düşen görevi yerine getirmek için çalıştığını belirten Güler, bu kapsamda Saint Petersburg Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği protokolü imzaladıklarını, Rusya Federasyonuna bağlı Çeçenistan ve Tataristan özerk cumhuriyetleriyle de işbirliği anlaşmaları yaptıklarını söyledi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in özel danışmanı Prof. Aleksandr Dugin ise, Rusya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin her geçen gün daha iyiye gittiğini belirterek, ekonomik, siyasi, enerji ve savunma alanlarında ortak projelere imza atıldığını kaydetti. Karşılıklı siyasi birliğin gelişmesi ile birlikte ekonomik ilişkilerin de buna bağlı artacağını belirten Dugin, bu kapsamda Rusya ile Eskişehir’in ekonomik ilişkilerinin daha çok geliştirilmesi için Eskişehir’de temaslar gerçekleştirdiğini belirtti. Dugin, her iki ülkenin ilerleyen dönemlerde daha büyük işlere imza atacağına inandığını sözlerine ekledi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Nevruz Ateşi  Eskişehir’de Nevruz Ateşi Eskişehir’de Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından başlatılan gi..
RAKİP DEĞİL BİRLİKTEYİZ RAKİP DEĞİL BİRLİKTEYİZ Anadolu Üniversitesi (AÜ) ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) arasında ..
Yavrularımızı koruyacağız Yavrularımızı koruyacağız Eskişehir'de, alkol ve uyuşturucu bağımlıları ile yakınlarına ücretsiz psiko-sos..
AYNI RUH AYNI SEVDA AYNI RUH AYNI SEVDA Şehit aileleri ve gaziler, Eskişehir Valiliği tarafından 18 Mart Şehitleri Anma ..
  SİYASET HABERLERİ
Üçlü olsun güçlü olsun Üçlü olsun güçlü olsun Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, AK Parti Genel ..
Belediyeyi birlikte yöneteceğiz Belediyeyi birlikte yöneteceğiz Cumhur İttifakı Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Hasan Tuç, Tepebaşı’nı ve Eskişeh..
Siyaset değil hizmet Siyaset değil hizmet Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Kavacık ve Avlamış Mahallelerinde çok ..
KIRKA’YA TOPLU KONUT MÜJDESİ KIRKA’YA TOPLU KONUT MÜJDESİ Burhan Sakallı Seyitgazi Kırka’ya giderek vatandaşlarla buluştu.
HABER ARŞİVİ
Yukarı