istanbul escort
HABER AKIŞI

Romatizmaya ozon tedavisi

 Tarih: 17-07-2019 04:00:00

Fizyomer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Dilek Koç Yılmaz, ozon tedavisinin romatizma üzerindeki etkisi hakkında bilgi verdi. 

100’DEN FAZLA TÜRÜ VAR

Romatizma hastalığı hakkında bilgi veren Yılmaz , “Romatizma oldukça genel bir terimdir ve kemik, kas ve eklemlerin etrafındaki ağrı veya acıyı ifade etmek için kullanılır. Romatizma deyince tek bir hastalık anlaşılmaz,100'den fazla romatizmal hastalık vardır. Bazıları sık bazıları ise oldukça nadir görülür “dedi. “İltihabi olmayan romatizmaların en önemlisi kireçlenmedir “ diyen Yılmaz, “İki tip romatizma vardır; Birincisi iltihabi olanlardır. Eklemlerde iltihap nedeniyle hem tahribat hem  oksijenlenme azlığı hem de kısıtlılık vardır” diye konuştu.

OZON AĞRILARI AZALTIYOR

Dr. Yılmaz şöyle devam etti: “Romatoid Artrit, Ankilozan Spondilit, Bağ dokusu hastalıkları (Lupus gibi),Gut hastalığı en sık görülenlerdir. İkincisi iltihabi olmayanlardır. Bu romatizmaların en önemlisi kireçlenmedir. Tüm bu romatizmaların tedavisi oldukça zordur ,geleneksel tedaviler hastalıkların şikayetlerini tam olarak geçirmemekte, hastaların ağrıları ve hareketlerindeki kısıtlılıklar günlük yaşantılarını olumsuz etkilemektedir. Yapılan ozon uygulaması ile kireçlenme ağrılarında azalma görülmektedir“ dedi.

  GÜNDEM HABERLERİ
Ayak basmadık yer kalmayacak Ayak basmadık yer kalmayacak AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ‘’EİYAP ve Köy Köy Eskişehir’’ ..
Orman Bölge isyan etti Orman Bölge isyan etti Orman Bölge Müdürlüğü Seyitgazi’de yaşanan orman yangını nedeniyle sosyal medyad..
Konut satışları resmen çakıldı Konut satışları resmen çakıldı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir'..
15 milyonluk şeffaf ihale 15 milyonluk şeffaf ihale Odunpazarı Belediyesi, Vişnelik Mahallesi Atatürk Bulvarı Kayıhan Sokak No:1 adr..
  SİYASET HABERLERİ
AK PARTİ 18 YAŞINDA AK PARTİ 18 YAŞINDA AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, AK Parti'nin 18. kuruluş yıldönümü dolay..
HABER ARŞİVİ
Yukarı