HABER AKIŞI

RETRO BUTİKLER YAYGINLAŞIYOR

 Tarih: 14-04-2018 04:00:00  -   Güncelleme: 29-05-2018 02:05:12

Son dönemde yaygınlaşan Retro butikler hem işletmecilik hem de ürün yelpazesi açısından sektörü geliştiriyor.

ÜRÜN YELPAZESİ GENİŞ

Yıllar içerisinde gelişen görükle escort ekonomi ve teknolojideki değişimlerle birçok sektörde ürün çeşitliliği arttı. Bu geniş ürün yelpazesinde hâlâ kendine göre bir şeyler bulunmadığını düşünenlerin sayısı ise hiç de az değil. Dolayısıyla vatandaşlar fabrikasyon ürünlerin yanı sıra alternatif moda akımlarını da takip ediyor ve bu sayede giyim kuşam anlayışındaki tek tipleşmenin önüne geçiyorlar.  Eskişehir’de bu anlayışla tasarım ürün satışı gerçekleştiren butiklerin sayısı ise gün geçtikçe artıyor. Işıltılı caddelerin bilindik mağazalarına rakipten ziyade alternatif olabilen bu küçük işletmeler özellikle Retro, vintage ve etnik tarzlara hitap ediyor.

MAĞAZA ÇOK ÜRÜN YOK

Eskişehir’de bir etnik ve Retro ürünlerin yer aldığı bir butiği işleten Burçin Akın, dükkanını kendi giyiniş tarzına göre düzenlediğini, hatta kendi üzerindeki giysilerin bile müşterilerce talep edildiğini söyledi. Çevresindekilerin kendisinden sürekli kombin ipuçları istediğini belirten genç girişimci, “Abimler de bu durumu görünce artık bu işe girmelisin dediler. Benim de böyle bir iş hayalim vardı zaten. Mağazacılıkta fabrikasyon ürünler çok fazla bulunuyor, sürekli tek tip şeyler görüyoruz. Ben burayı açtığım zaman hep kendi giyiniş tarzıma göre kıyafetler getirdim. Mesela kot ceket, gayet düz ve eskileri de anımsatan bir üründü. Bunu sırf deneme amaçlı getirmiştim, insanlar nasıl değerlendirecek diye. O kot ceketi kendi üzerimde sergiledim ve insanların aradığının bu olduğunu gördüm. Bir baktım ki insanlar gelip sürekli o kot ceketi soruyor, ‘bunun renkleri var mı, aradığımız tam da buydu ama bulamıyorduk’ diyorlar. Anladım ki mağazalar çok fazla olmasına rağmen ürünler aynı seri olduğu için insanlar farklı bir şey bulamıyorlar” şeklinde konuştu. İHA

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER YAŞAM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
 45 yıldır mahalle ondan soruluyor 45 yıldır mahalle ondan soruluyor Eskişehir'de 45 yıldır muhtarlık yapan Musa Kaya, yeni dönemde makamını devretme..
HASTALARA UMUT MERKEZİ HASTALARA UMUT MERKEZİ Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi..
Bu karar ideolojiktir Bu karar ideolojiktir Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Danıştay 8. Dairesinin, i..
Konut satışları  yüzde 11 düştü Konut satışları yüzde 11 düştü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir’..
  SİYASET HABERLERİ
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı