HABER AKIŞI

Rektör Gönen’den kanser haftası mesajı

 Tarih: 01-04-2018 04:00:00

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Kanser Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Gönen mesajında, kanserin çağın en büyük sağlık sorunu olarak kabul edildiğini belirterek şu ifadelere yer verdi: “Sağlık kuruluşları ve bilim insanları tarafından kanser ve tedavisi için yürütülen bilimsel çalışmalar kadar toplum bilinçlenmesi ve farkındalık oluşturmaya yönelik her adım çok kıymetlidir. Nitekim daha bilinçli beslenme alışkanlıkları, düzenli sağlık kontrolleri ve artan bilinçle birlikte gelen erken teşhis imkanları sayesinde artık pek çok hastalık başlangıç evresinde önlenmektedir. Üniversitemiz Tıp Fakültesi ve Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanemizdeki bilim insanlarımız da dünyadaki sağlık literatürünü takip ederek yaptıkları bilimsel araştırmalarla ve uyguladıkları tedavilerle ilimiz ve bölgemizdeki kanser hastalarının yaşamına dokunuyor, uyguladıkları tedavi yöntemleriyle insanımıza üst düzey sağlık hizmeti sunuyorlar ve bu konuda ülke çapında da geniş kitlelere ulaşıyorlar” diye görüşlerini belirtti. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Gençlerin yanındayız Gençlerin yanındayız Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, "Türk kültürünün..
Tepebaşı’nın gururu Tepebaşı’nın gururu Tepebaşı Belediyesi ‘İki Elin Sesi Var’ Çocuk Senfoni Orkestrası, Türkiye Sağlık..
TBMM’de yasak siyanı TBMM’de yasak siyanı CHP Milletvekili Utku Çakırözer Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıld..
Hastalara manevi terapi Hastalara manevi terapi Eskişehir Devlet Hastanesi’nde hastalara ve hasta yakınlarına manevi destek veri..
  SİYASET HABERLERİ
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
Seçime her zaman hazırız Seçime her zaman hazırız AK Parti Nevşehir Milletvekili, Yerel Yönetimler Başkanlığı Eskişehir Koordinatö..
HABER ARŞİVİ
Yukarı