HABER AKIŞI

Rekabet gücü fazla

 Tarih: 04-02-2017 04:00:00

 Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan Yoldaş’ı makamında ziyaret eden Vali Azmi Çelik, Eskişehir’in havacılık ve raylı sistemler ve imalat sanayisinde rekabet gücünün fazla olduğunu söyledi.Sanayide artan gelişimin, nüfusun merkezde toplanmasına sebep olduğunu dile getiren Vali Çelik, kalifiye eleman yetiştirilmesinin önemine vurgu yaptı. Mesleki eğitimin bu anlamda önem arz ettiğini bildiren Vali Çelik, İŞKUR tarafından açılan kursların yararlarından bahsetti.  İşverenlerin sorunlarını çözen, iş arayanlara ise yardımcı olmaya çalışan İŞKUR’u güzide bir kuruluş olarak nitelendiren Vali Çelik,  ilimize verdiği hizmetlerden dolayı Müdür Yoldaş’a teşekkür etti . 2016 yılında bin 226 adet kurs programı yaptıklarını anlatan Müdür Yoldaş, başlatılan kurs ve programlardan 3 bin 846 erkeğin ve 3 bin 381 kadının yararlandığını ifade etti.  (Kaan Özcan)

  SİYASET HABERLERİ
Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri Seyitgazi’de bi..
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
HABER ARŞİVİ
Yukarı