HABER AKIŞI

PROJELERE DEVAM MEHMETİĞE SELAM

 Tarih: 21-10-2019 04:00:00

eTwinning projeleri kalite etiketi ile ödüllendirilen öğretmen ile okullara ödüllerinin verildiği törende eğitimciler Barış Pınarı Harekatına destek vermek amacıyla Mehmetçiğe asker selamı gönderdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından başarılı eTwinning projeleri kalite etiketi ile ödüllendirilen öğretmen ve okullara ödülleri verildi. Düzenlenen törene İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşad önder Ceylan, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karaca, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Barış Hancı okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, “Siz değerli meslektaşlarımın yürüttüğü projeler sayesinde okullarımız, hem ülkemizde hem de Avrupa boyutunda daha tanınır ve aktif hale gelmiştir. Eskişehir ilinde eTwinning projeleri kapsamında öğretmenlere verilen kalite etiketleri ve okullarımıza verilen ‘eTwinning okulu’ etiketleri gün geçtikçe artmaktadır. Eskişehir ilinden eTwinning siteminde kayıtlı 452 okul, 2500 öğretmen ve 1401 adet proje bulunmaktadır. Bu sayıların gün geçtikçe artmasını temenni ediyoruz. Bu kapsamda kalite etiketi alan tüm projelerdeki yöneticilerimizi, öğretmen arkadaşlarımızı ve öğrencilerimizi en kalbi duygularımla kutluyor, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum.” dedi. Ayrıca Barış Pınarı Harekâtı’ndan bahseden İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, törendeki tüm katılımcılarla birlikte görevli Mehmetçiğe selam gönderdi. Kardeşler Ortaokulu, Vali Sami Sönmez İlkokulu, TOKİ Şehit Savaş Kubaş Anadolu Lisesi, 1. Hava İkmal Bakım Merkezi İlkokulu, Mehmet Gedik Ortaokulu, Milli Zafer İlkokulu, Şehit Piyade Astsubay Çavuş Soner Özübek İlkokulu, TOKİ Şehit İsmail Tetik Anadolu Lisesi ve Cemal Mümtaz Sosyal Bilimler Lisesi olmak üzere 9 okulumuz uluslararası anlamda prestij sağlayan "eTwinning School" unvanı kazandı. 2018-2019 yılında 5 olan eTwinning okul sayısı, 2019-2020 yılında 9 okulun daha katılımıyla 14 okula çıktı.

  GÜNDEM HABERLERİ
YENİ NORMAL HIZLI BAŞLADI YENİ NORMAL HIZLI BAŞLADI Eskişehir’de koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında kapalı olan işletmeler..
Otogarda hareket var Otogarda hareket var Koronavirüs tedbirleri sonrasında normalleşme dönemine girilmesi ile birlikte aç..
Basına paket şart Basına paket şart CHP’nin gazeteci kökenli Milletvekili Utku Çakırözer’in hazırladığı Mayıs ayına ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı