istanbul escort
HABER AKIŞI

Projeler halkımız için

 Tarih: 12-03-2019 12:18:39
Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Levent Baştürk, seçimi kazanması halinde hayata geçirilecek projeleri açıkladı.

Saffron Otel’de basın toplantısı düzenleyen Saadet Partisi tam kadro 31 Mart 2019 yerel seçimi öncesi hazırlanan projeleri kamuoyuna tanıttı. İl Başkanı Fesih Bingöl parti olarak halkın hayatını kolaylaştıracak projelerle kamuoyunun karşısına çıktıklarını belirterek, “Eskişehir’de altyapıdan ulaşıma kadar bir dizi sorun var. Elbette yapılanlar var ancak bu arzulanan noktada değil. Eskişehir’de iktidar ve yerel yönetimler arasındaki kavgadan kaybeden Eskişehir oluyor. Özellikle yapılaşma meselesi çok önemli. Kentin anayasası 1:25 Binlik Nazım İmar Planları daha yeni onaylandı ama zaten yapılaşmanın büyük kısmı bitmişti. 31 Mart bir yerel seçim. Söylenen sözler ve gerilim doğru değil. Belediyeler fethedilecek kaleler değildir. Buna böyle bakmamak lazım. Belediyeler hizmet yeridir” dedi. Daha sonra projeleri açıklayan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Levent Baştürk, yönetim, şehir ve yaşam, temiz ve kullanılabilir su, eğitim, kültür ve sanat, öğrenci, gençlik ve spor, kadın, aile ve çocuk, çevre ve canlılar başlığı altında 52 projeyi hayata geçireceklerini ifade etti. Adil bir yönetim anlayışını hakin kılacaklarını belirten Baştürk para, personel ve planlama hususunda ciddi ve kararlı adımlar atacaklarını dile getirerek, ilk iş olarak denk bütçe yapıp kaçakları önleyeceklerini söyledi. İsraf ve savurganlığa, partizanlığa, yap-boz işlere son vereceklerini aktaran Baştürk,  “Biz kentsel dönüşümü rant kapısı görmeden, mahalle dokusunu bozmadan ve insanları borç yükünün altına sokmadan, yerlerinden, yurtlarından etmeden Eskişehirlilerle birlikte yapacağız. Eskişehir’in uygun yerlerinde rezerv alanları oluşturularak altyapı ve ulaşım sorunu önceden çözülmüş alanlarda, TOKİ’den daha ucuz ve daha sağlıklı sosyal konut projeleri hayata geçirilecek. Eskişehir’de trafik akışını rahatlatmak için ‘akıllı sinyalizasyon sistemi’ kuracağız.Eskişehir’e modern üst geçitler ve akıllı otoparklar kazandıracağız. Eskişehir’in Porsuk Barajı ile bağlantısını tamamen kesmeyi hedefliyoruz. Ilıca Barajı’nı da Kalabak suyuna dahil edeceğiz. Alpu Ovası’nda tarım ve hayvancılık kenti projesi ile yaklaşık 10 bin kişiyi istihdam edeceğiz. Hayırseverlerden alınacak ayni ve nakdi yardımların kayıt altına alınacak, muhtaç olanlara gıda, giyim, kırtasiye ve temizlik giderlerini karşılamaları için ‘Saadetkart’ verilecek. Gençsaadetkart ile de 25 yaş altı tüm gençlere toplu taşımada, kültür ve sanat etkinliklerinden yüzde 35 indirimli faydalanmaları sağlanacak. 

  GÜNDEM HABERLERİ
Sanayide dev temel Sanayide dev temel Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ilk etap ..
İnsan odaklı projeler İnsan odaklı projeler Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum Mill..
Öğrenciler İçin fidan Öğrenciler İçin fidan İnönü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Orman Bölge Müdürlüğünün katkılarıy..
Kapılar sürekli açık Kapılar sürekli açık Valilik tarafından düzenlenen "Vatandaşla Buluşma Halk Günü Toplantısı" Vali Özd..
HABER ARŞİVİ
Yukarı