HABER AKIŞI

Porsuk’ta büyük coşku

 Tarih: 21-05-2018 11:24:30

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında birçok etkinlikle Ulusal Bayram heyecanını yaşayan Eskişehirliler gece Porsuk’ta gerçekleştirilen teknelerle fener alayını büyük bir coşku ile izlediler.

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl Ulusal Bayramlarda Porsuk'ta teknelerle düzenlenen fener alayı, yaklaşan seçim nedeniyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı geçişinde heyecan ve coşku doruk notadaydı. Ramazan nedeniyle iftar sonrası Porsuk Çayı üzerinde Köprübaşı İskelesi’nden hareket eden Büyükşehir Belediyesi botları, 10’uncu Yıl Marşı ve İzmir Marşı eşliğinde başlayan fener alayına Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da katıldı. Başkan Kurtbelirli noktalarda kıyıda fener alayını izleyen Eskişehirlilerin bayramını kutladı. 19 Mayıs’ın Kurtuluş Savaşının başlangıcı olması nedeniyle öneminin çok büyük olduğunu vurgulayan Başkan Kurt, “Atatürk ile kalın, Atatürk ile yaşayın, tamam mı” diye seslendi. Porsuk kıyılarını ve köprü üstlerini dolduranlar büyük bir coşku içinde, “Tamam” yanıtı verdiler.  Eskişehirli vatandaşların da Türk bayraklarını sallayarak izlediği fener alayı geçişinde, iki gondol üzerinde aydınlatılmış Türk bayrağı ve Atatürk posteri taşındı. Gençlerin meşale taşıdığı 3 teknenin dışında bir bottan, belirli noktalarda havai fişek gösterisi yapıldı. Kıyıdakiler ve teknedekiler sık sık, karşılıklı olarak, gür bir sesle “Ne mutlu Türk’ün diyene…” şeklinde Eskişehir semalarını çınlattı. HM

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
 45 yıldır mahalle ondan soruluyor 45 yıldır mahalle ondan soruluyor Eskişehir'de 45 yıldır muhtarlık yapan Musa Kaya, yeni dönemde makamını devretme..
HASTALARA UMUT MERKEZİ HASTALARA UMUT MERKEZİ Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi..
Bu karar ideolojiktir Bu karar ideolojiktir Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Danıştay 8. Dairesinin, i..
Konut satışları  yüzde 11 düştü Konut satışları yüzde 11 düştü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir’..
  SİYASET HABERLERİ
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı