HABER AKIŞI

Partilerde liste rüzgarı

 Tarih: 22-05-2018 04:00:00
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimleri öncesi partilerin milletvekili adayları belirlendi. AK Parti mevcut vekilleri korurken CHP listesinde büyük değişim oldu.

AYNI KADRO DEVAM

24 Haziran seçimleri öncesi siyasi partiler milletvekili listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na teslim etti. Eskişehir’de merakla beklenen listeler ise ardı ardına açıklandı. AK Parti’de mevcut Milletvekilleri Harun Karacan, Nabi Avcı ve Emine Nur Günay yerini korurken İl Başkanlığı’ndan istifa eden Dündar Ünlü 4. Sırada yer buldu. BBP’nin Cumhur İttifakıyla aday gönderdiği Ahmet Namık Akdoğan ise 5. sırada yer aldı. Liste değişiminde ise en büyük fark CHP’de yaşandı.

 

CHP’DE DEĞİŞİM VAR

CHP’nin Milletvekili aday listesinde ise mevcut vekillerden C. Okan Yüksel ve Gaye Usluer yer bulamadı. Listenin başına 2015 seçimlerinde 2. Sıradan aday gösterilen ve Milletvekili seçilen Utku Çakırözer yerleşti. Jale Nur Süllü ve Nuray Akçasoy’un sıralandığı listenin 4. Sırasında ise Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreteri Engin Çakmak yer aldı. İl Başkanlığı’ndan istifa eden Sinan Özkar 5. Sırada yer alırken Kılıçdaroğlu’nun Danışmanı Recep Cengiz ise son anda listeye 6. Sıradan girdi.

PUAN DURUMU
HABER ARŞİVİ
Yukarı