HABER AKIŞI

Partilerde liste rüzgarı

 Tarih: 22-05-2018 04:00:00
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimleri öncesi partilerin milletvekili adayları belirlendi. AK Parti mevcut vekilleri korurken CHP listesinde büyük değişim oldu.

AYNI KADRO DEVAM

24 Haziran seçimleri öncesi siyasi partiler milletvekili listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na teslim etti. Eskişehir’de merakla beklenen listeler ise ardı ardına açıklandı. AK Parti’de mevcut Milletvekilleri Harun Karacan, Nabi Avcı ve Emine Nur Günay yerini korurken İl Başkanlığı’ndan istifa eden Dündar Ünlü 4. Sırada yer buldu. BBP’nin Cumhur İttifakıyla aday gönderdiği Ahmet Namık Akdoğan ise 5. sırada yer aldı. Liste değişiminde ise en büyük fark CHP’de yaşandı.

 

CHP’DE DEĞİŞİM VAR

CHP’nin Milletvekili aday listesinde ise mevcut vekillerden C. Okan Yüksel ve Gaye Usluer yer bulamadı. Listenin başına 2015 seçimlerinde 2. Sıradan aday gösterilen ve Milletvekili seçilen Utku Çakırözer yerleşti. Jale Nur Süllü ve Nuray Akçasoy’un sıralandığı listenin 4. Sırasında ise Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreteri Engin Çakmak yer aldı. İl Başkanlığı’ndan istifa eden Sinan Özkar 5. Sırada yer alırken Kılıçdaroğlu’nun Danışmanı Recep Cengiz ise son anda listeye 6. Sıradan girdi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
 45 yıldır mahalle ondan soruluyor 45 yıldır mahalle ondan soruluyor Eskişehir'de 45 yıldır muhtarlık yapan Musa Kaya, yeni dönemde makamını devretme..
HASTALARA UMUT MERKEZİ HASTALARA UMUT MERKEZİ Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi..
Bu karar ideolojiktir Bu karar ideolojiktir Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Danıştay 8. Dairesinin, i..
Konut satışları  yüzde 11 düştü Konut satışları yüzde 11 düştü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir’..
  SİYASET HABERLERİ
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı