HABER AKIŞI

Özübek Türkiye birincisi oldu

 Tarih: 12-02-2020 04:00:00
Akşehir Belediyesi ve Milli Eğitim Bakanlığın işbirliği ile 2017 yılında başlayıp, bu yıl 3. gerçekleştirilen “Ulusal İlkokullar Arası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması'nda” Şehit Piyade Astsubay Çavuş Soner Özübek İlkokulu Yarışmada, Türkiye birinciliğini ikinci kez Eskişehir'e kazandırdı.

Yarışma, Kültürel mirasımızı ve bu miras içerisinde yer alan ünlü halk bilgesi, devrinin ilim adamı, nüktedan Nasreddin Hoca’yı daha geniş kitlelere tanıtmak, çocuklara sevdirmek, kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, estetik duyum, sahne sanatı beğenilerini geliştirmek, tiyatro sanatının gelişimine katkıda bulunmak, ders dışı sanatsal etkinliklerde bulunma alışkanlığı ve zevkinin oluşmasına katkı sağlamak, hoşgörü, başkalarına saygı, bilginin yaşama aktarılması, kendini ifade etme, üretilenlerin gelecek kuşaklara aktarılması gibi kazanımları sağlamayı amaçlamıştır. Şehit Piyade Astsubay Çavuş Soner Özübek İlkokulu önce İç Anadolu Bölge birincisi daha sonra, Türkiye Finalinde birinci oldu. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
GELECEK PARTİSİ ÖRGÜTLENİYOR GELECEK PARTİSİ ÖRGÜTLENİYOR Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulan Gelecek Partisi, Eskişe..
Çağdaş Oto Pazarı Çağdaş Oto Pazarı Odunpazarı Belediyesi ve Odunpazarı İnşaat Sağlık Turizm Tanıtım Hizmetleri Sana..
  SİYASET HABERLERİ
HABER ARŞİVİ
Yukarı