istanbul escort
HABER AKIŞI

Öykü için bağış

 Tarih: 08-01-2019 10:25:26
KESK Şubeler Platformu, İzmir’de ilik nakli bekleyen 3,5 yaşındaki Öykü Arin Yazı ve onun gibi kök hücre bekleyenler için Eskişehir’de kök hücre ve kan bağışı kampanyası başlattı.

Tepebaşı Türk Kızılayı Batı Anadolu Bölge Kan Merkezi’nde başlatılan kampanya ile kök hücre bekleyenlere umut olunacak. Merkez Müdürü Dr. Sabri Akaoğlu, kök hücre bağışları ile Eskişehir’de 33 kişinin hayatının kurtarıldığını söyledi. Kampanyayı toplumda bir duyarlılık kampanyası olarak yorumlayan ve kampanyayı başlatan sendikalara teşekkür eden Merkez Müdürü Sabri Akaoğlu, kök hücre çalışmalarını Kızılay olarak Sağlık Bakanlığı ile yürüttüklerini ve lösemi gibi rahatsızlıkların tedavisinde hücrelerin önemine dikkat çekti. Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, başlayan kampanyanın 7-9 Ocak tarihlerinde yapılacağını daha sonra da bunu devam ettireceklerini söyledi. Türkiye’de sadece 300 bin kök hücre bağışçısı olduğunu ancak bu sayının en az 3 milyon olması gerektiğini vurgulayan Alkan, “İğne korkusu nedeniyle yahut işim var diyerek çeşitli sebeplerle vazgeçen insanlar var ülkemizde. Umut olun, donör olun. Ertelemeyin ve bugün olun. Bu kampanya bütün Eskişehir’in kampanyasıdır. Bizler bütün çocuklarımız ve donör bekleyenler için güzel bir öykü yazmak istiyorum" dedi. 

  GÜNDEM HABERLERİ
104 YIL ÖNCEKİ KARARLILIKLA 104 YIL ÖNCEKİ KARARLILIKLA Eskişehir'de, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104'üncü yıl d..
Türkiye’ye örnek olduk Türkiye’ye örnek olduk Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Sazova Mahallesi sakinleri ile bir ara..
Başkanlar gençlerle buluştu Başkanlar gençlerle buluştu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kaz..
HABER ARŞİVİ
Yukarı