istanbul escort
HABER AKIŞI

Otobüsçü esnafı yandı

 Tarih: 12-06-2018 12:59:17
  HABER VİDEOSU
Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala Eskişehir Şehirlerarası Otobüs Terminali’ndeki bilet satışları, otobüs firmalarını hayal kırıklığına uğrattı.

Bayramlarda otobüs seyahatlerine olan yoğun ilgi sebebiyle ek seferler düzenlemek zorunda kalan çoğu firma, bu seneki hareketsizlik sebebiyle buna gerek duymadı. Firma temsilcileri, erken seçim döneminde olunması ve mazot fiyatlarına bağlı olarak yükselen bilet fiyatlarının da bu durumun oluşmasına zemin hazırladığını vurguladı. Eskişehir Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde özel bir otobüs firmasının genel müdürü olarak görev yapan Bilgin Çıldır, Ramazan Bayramı’nda önceki bayramlar kadar uzun bir tatil dönemi olmadığını belirtti. Bir diğer peron görevlisi Ahmet Yıldırım ise, bayram öncesi son 2-3 günde bir hareketlenme beklediklerini aktararak, şunları kaydetti: “Şu an hareket düzeyi zayıf. Ayın 12, 13 ve 14’ünde bir hareketlilik olur başka da bir hareketlilik olmaz. Ramazan’dan dolayı ilk 3 hafta bir durgunluk yaşıyor otobüsçüler. Mazotun litresi 6 lira oldu. Otobüsçüler şu anda para kazanmıyor.”

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
104 YIL ÖNCEKİ KARARLILIKLA 104 YIL ÖNCEKİ KARARLILIKLA Eskişehir'de, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104'üncü yıl d..
Türkiye’ye örnek olduk Türkiye’ye örnek olduk Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Sazova Mahallesi sakinleri ile bir ara..
Başkanlar gençlerle buluştu Başkanlar gençlerle buluştu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kaz..
HABER ARŞİVİ
Yukarı