HABER AKIŞI

Osmaneli'de hal heyecanı

 Tarih: 23-07-2018 03:59:00

Osmaneli ilçe Belediye Başkanı Münür Şahin, 37 bin metrekare alanda kurdukları hal tamamlandığında hem Bilecik’in hem de bölge ürünlerinin daha da değer kazanacağını söyledi. Şahin, yaptığı açıklamada, İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi'nin önemli oranda karpuz ihtiyacını karşılayan ilçede açılacak sebze ve meyve halinin üreticinin pazarlama sorununu büyük ölçüde azaltacağını kaydetti. "İnşaat aşamasındaki hal tamamlandığında hem Bilecik’in hem de bölgemizin ürünleri daha da değer kazanacak." ifadesini kullanan Şahin, şöyle devam etti: "Burası merkezimiz olacak. Bilecik'te bakanlık onaylı tek hal. Bilecik'te yetişen tüm ürünler alıcılar tarafından burada pazarlanacak. Burada paketleme tesisi ve soğuk hava deposu da olacak. Günübirlik alıcılarımız için dükkanlarımız var. Yaklaşık 100 alıcının olduğu hal. 12 ay boyunca buranın ihtiyacını karşılayacak." Şahin, halin tam anlamıyla iki ay sonra faaliyete geçeceğini de sözlerine ekledi. 

  GÜNDEM HABERLERİ
Yerel demokrasinin  en eski örneği Yerel demokrasinin en eski örneği Vali Özdemir Çakacak, muhtarlık müessesesinin, geçmişi yaklaşık 200 yıl önceye d..
 Anadolu’ya büyük onur Anadolu’ya büyük onur Anadolu Üniversitesi, uluslararası standartların hazırlanması sürecine katkı sağ..
En iyi denetleyici tüketicinin kendisi En iyi denetleyici tüketicinin kendisi İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Dünya Gıda Günü dolayısıyla bir etkinlik ..
  SİYASET HABERLERİ
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
Seçime her zaman hazırız Seçime her zaman hazırız AK Parti Nevşehir Milletvekili, Yerel Yönetimler Başkanlığı Eskişehir Koordinatö..
HABER ARŞİVİ
Yukarı