istanbul escort
HABER AKIŞI

Ormanda dev tatbikat

 Tarih: 11-03-2019 04:00:00

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Mihalıççık Orman İşletme Müdürlüğünde üretim tatbikatı yapılarak iş ve işçi güvenliği semineri verildi. Orman emvali üretim işinde çalışan orman köylüleri, kooperatif üyeleri, orman işçileri, Muhafaza Memurları ve Orman İşletme Şeflerine yönelik olarak bir üretim tatbikatı yapıldı. Eğriova mevkiindeki karaçam tensil sahasında Orman İşletme Müdürü Abdullah Bardakçıoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen tatbikatı, Bölge Müdürü Yardımcısı İsmet Kıraç yönetti. Üretim tatbikatında iş ve işçi güvenliği, kesme, kabuk soyma, sınıflandırma konuları işlendi. Her şeyden önce can güvenliği geldiğini söyleyen Bölge Müdür Yardımcısı İsmet kıraç “Arazi şartlarında her türlü tehlikeye açık bir ortamda çalışıyoruz. Orman işinde çalışan ekiplerimiz iş güvenliği tedbirlerini aldıktan sonra işe başlasınlar. Koruyucu kask, gözlük, eldiven, dizlik takmanız bir gün hayatınızı kurtarabilir” dedi. Kesilen ağaçların en iyi şekilde ekonomiye kazandırılması gerektiğini de söyleyen Sayın Kıraç “ Piyasada en rağbet gören ürünümüz lif-yonga ve tomruk. Orman varlığımız bütün milletimizin ortak malı. Bu milli servetimizi korumak, çoğaltmak ve değerlendirmek bizim görevimiz. Ormanların bakımı ve genleştirilmesi sonrası elde edilen ürünümüzü son santimine kadar değerlendirmeliyiz” dedi. Daha sonra uzmanlar kendi konularını katılımcılara anlattılar. İş güvenliği ve işçi sağlığının anlatılmasından sonra, tatbiki bir ağaç kesilerek bunun üzerinde kesme tekniği, devirme tekniği, budama, kabuk soyma, sınıflandırma konular anlatıldı. Zaman zaman konular tartışmaya açılarak yeni göreve başlayan ekiplerin eğitilmesi sağlandı. Tatbikatın 2. Bölümünde ise havai hat ile tomruk taşınması uygulamalı gösterildi. Sarp ve engebeli yerlerde havai hattı kullanmanın daha verimli olacağı vurgulandı.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Nevruz Ateşi  Eskişehir’de Nevruz Ateşi Eskişehir’de Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından başlatılan gi..
RAKİP DEĞİL BİRLİKTEYİZ RAKİP DEĞİL BİRLİKTEYİZ Anadolu Üniversitesi (AÜ) ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) arasında ..
Yavrularımızı koruyacağız Yavrularımızı koruyacağız Eskişehir'de, alkol ve uyuşturucu bağımlıları ile yakınlarına ücretsiz psiko-sos..
AYNI RUH AYNI SEVDA AYNI RUH AYNI SEVDA Şehit aileleri ve gaziler, Eskişehir Valiliği tarafından 18 Mart Şehitleri Anma ..
  SİYASET HABERLERİ
Üçlü olsun güçlü olsun Üçlü olsun güçlü olsun Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, AK Parti Genel ..
Belediyeyi birlikte yöneteceğiz Belediyeyi birlikte yöneteceğiz Cumhur İttifakı Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Hasan Tuç, Tepebaşı’nı ve Eskişeh..
Siyaset değil hizmet Siyaset değil hizmet Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Kavacık ve Avlamış Mahallelerinde çok ..
KIRKA’YA TOPLU KONUT MÜJDESİ KIRKA’YA TOPLU KONUT MÜJDESİ Burhan Sakallı Seyitgazi Kırka’ya giderek vatandaşlarla buluştu.
HABER ARŞİVİ
Yukarı