HABER AKIŞI

ORMAN KÖYLÜSÜNE 39 MİLYON TL DESTEK

 Tarih: 25-02-2017 11:39:17
Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Eskişehir’deki orman köylüsüne 2003 yılından bu yana 39 milyon 335 bin liralık kredi desteği verildi.

DÖRDÜNCÜ İL OLDU


Bakanlık tarafından orman köylerinde yaşayanların sosyal ve ekonomik gelişmelerini desteklemek maksadıyla geliştirilen projeler ülke genelinde ara vermeden uygulanıyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’nce (OGM) bu projelerin devam ettiği Eskişehir’deki orman köylülerine 2003 yılından bu yana 39 milyon 335 bin liralık kredi desteği verildi. Bölgelerin coğrafi şartları göz önüne alınarak uygun projeleri hayata geçiren Bakanlık, Eskişehir’de da seracılık, süt sığırcılığı ve süt koyunculuğu başta olmak üzere birçok alanda orman köylülerine destek sağladı. Bu miktarla Eskişehir Orköy desteğini en fazla alan dördüncü il oldu.

EROĞLU: DESTEK SÜRECEK

2003 yılından bu yana toplamda şehirde 4 bin 718 aileye destek veren Bakanlık, 2017 yılında da 240 aileye 3 milyon 300 bin lira destek vermeyi hedefliyor. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bakanlık olarak orman köylülerini de düşündüklerini, onların kalkınmalarını desteklemek gayesiyle birçok proje geliştirdiklerini ve bu projelerle vatandaşlara ilave istihdam alanları oluşturduklarını söyledi. Orman alanlarında yürütülen faaliyetlerde de orman köylülerini işçi olarak çalıştırdıklarını kaydeden Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bu yıl da bu tür projeleri çeşitlendirerek destek vermeye devam edeceklerini belirtti

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  SİYASET HABERLERİ
İlk resmi ziyaret Seyitgazi’ye İlk resmi ziyaret Seyitgazi’ye Milletvekili Emine Nur Günay ilk resmi ziyaretini sandıktan Türkiye ortalaması ü..
Eskişehir’in sesi olacağız Eskişehir’in sesi olacağız CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Meclis’te yemin töreni sonrasında açıklamalarda..
PUAN DURUMU
HABER ARŞİVİ
Yukarı