HABER AKIŞI

Örgü atölyesine yoğun ilgi

 Tarih: 05-11-2019 04:00:00

Odunpazarı Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi Meslek ve Sanat Edindirme Kursları’nda atölye çalışmalarını sürdürüyor. Kadınlar tarafından yoğun ilgi gören atölyelerden biri de şiş örgü atölyesi.

Kısa adı OMEK olan Odunpazarı Belediyesi Meslek ve Sanat Edindirme Kursları,  29 branşta açtığı atölyeler ile çalışmalarına devam ediyor. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği atölyelerden biri de örgü atölyesi.  Haftada 2 gün 2 grupta yürütülen örgü atölyesine 65 kadın katılıyor.Verilen eğitimlerde örgü teknikleri, yaka kol kesimi, beden kesimi ve bebek örgüleri gibi birçok alanda eğitim alan atölye katılımcıları, evde imkanlarının sınırlı olduğunu ve kendilerini geliştiremediklerini belirtti. Atölye katılımcıları, açılan bu atölye sayesinde örgüyle ilgili teknik detayları ve tüm incelikleri öğrendiklerini ifade ederek, hem birlikte keyifli vakit geçirdiklerini hem de kendilerini geliştirdiklerini söyledi. (Nizamettin Başak)

  GÜNDEM HABERLERİ
YENİ NORMAL HIZLI BAŞLADI YENİ NORMAL HIZLI BAŞLADI Eskişehir’de koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında kapalı olan işletmeler..
Otogarda hareket var Otogarda hareket var Koronavirüs tedbirleri sonrasında normalleşme dönemine girilmesi ile birlikte aç..
Basına paket şart Basına paket şart CHP’nin gazeteci kökenli Milletvekili Utku Çakırözer’in hazırladığı Mayıs ayına ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı