HABER AKIŞI

Önünü kesemezler

 Tarih: 27-01-2018 04:00:00
Sarıyer Belediyesi ve Ülke Politikaları Vakfı işbirliğiyle düzenlenen ‘Yerel Yönetimler ve Adalet Sempozyum’un CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla gerçekleşti.

Sempozyuma, CHP milletvekilleri, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Ülke Politikaları Vakfı Başkanı Avukat Hüseyin Karataş'ın yanı sıra Altan Öymen, Murat Karayalçın ile bazı CHP'li belediye başkanları da katıldı. ‘Yerel Yönetimler ve Adalet Sempozyum’unda konuşma yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tüm dünyanın adalet aramaya devam ettiğini, Türkiye’de ise adaletin tuzla buz edildiğini belirterek, “Suçluyu belirleyecek olan hakimdir. Ancak Türkiye’de suçluyu belirleyen siyasi otoritedir. Hangi parti görüş inanç ya da kimlikten olursa olsun tüm vatandaşlarımızın hemfikir olduğu tek konu bu ülkede adaletin olmayışıdır. Adalet kavramı soylu bir kavram, yerel yönetimlerde adalet yok. Bazı kentler büyükşehir oldu. İl Özel İdarelerinin görevi son buluyor. İl Özel İdaresinin mal varlıkları belediyelere veriliyor. CHP libir belediye varsa devredilmiyor. Devlet adaletle,  danışmayla yönetilir. Önyargı ve öfke ile yönetilmez.  Bugün Türkiye’nin geldiği nokta parti devleti değil, aile-şahsi devlet haline gelmiştir. Anayasası yürürlükte olmayan bir ülkedeyiz” dedi. Kılıçdaroğlu,  eleştirileri dile getirdiği için iktidarın bütün kanallarının, bütün gazetelerinin üstlerine geleceğini öne sürerek,  “ Sanıyorlar ki onlar gelecek, biz geri adım atacağız. Hiç kimse endişe etmesin, 80 milyon vatandaşıma sesleniyorum istedikleri kadar baskı kursunlar, istedikleri kadar üzerimize gelsinler adalet için yapmayacağımız hiçbir şey yoktur. Adaleti ya getireceğiz, ya getireceğiz.  Değerli arkadaşlarım; bu toplantı çok önemli ve değerli. Arkadaşlar adaleti yerel yönetimlerde arayacaklar. Özellikle Yılmaz Hocamın belki başından geçen olayları burada anlatması benim için de çok değerli. Kendisini birkaç kez dinledim, ama kendi kentine yani Eskişehir’e hizmet getirmek istiyor. Hiçbir ayrım yapmadan su içecekler, suyu herkes içecek, su gelecek, herkes kullanacak, sadece CHP’liler değil bütün Eskişehirliler ama “Sen misin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı? Sen misin Cumhuriyet Halk Partili? Ben senin önünü keseceğim.” diyor. Yılmaz Hocanın önünü kesebilirler mi? Hayır. Kime zararı veriyorlar? Eskişehir’e zarar veriyorlar” ifadelerini kullandı.  

  GÜNDEM HABERLERİ
Okullara sıkı takip Okullara sıkı takip Yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte 247 okul ve çevresinde 758 G..
Öğretmenler başardı Öğretmenler başardı Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinin, çeşitli inşaat çalı..
PUAN DURUMU
HABER ARŞİVİ
Yukarı