HABER AKIŞI

Önce çalıştay sonra teklif

 Tarih: 13-02-2020 13:12:06
Alternatif eğitim programları üretilmesi amacı ile düzenlenen Doğa ve Mekan Bazlı Eğitim Programı Yazım Çalıştayı, program geliştirme uzmanı eğitimcilerin katılımı ile yapıldı.

Sakin Okul Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği'nin, Tepebaşı Belediyesi destekleri ile düzenlediği Doğa ve Mekan Bazlı Eğitim Programı Yazım Çalıştayı, 20 kurumdan 65 katılımcı ile gerçekleştirildi.Tepebaşı Belediyesi ve Sakin Okul Derneği iş birliğinde Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda yürütülen atölye çalışmalarının, eğitim programına dökülmesini amaçlayan çalıştay, Haller Gençlik Merkezi’nde düzenlendi.Etkinliğin açılış konuşmasını, Sakin Okul Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Ferhat Taşdelen yaptı. Çalıştay hakkında bilgiler veren Taşdelen, “Avrupa Birliği tarafından desteklenen, Sivil Toplum Geliştirme Merkezi tarafından uygulanan, BİRLİKTE Kurumsal Destek Programı kapsamında hayata geçirilen Doğa ve Mekan Bazlı Eğitim Programı Yazım Çalıştayı’na hoş geldiniz. Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda, Tepebaşı Belediyesi ile birlikte yürüttüğümüz atölye çalışmaları devam ediyor. Özellikle çocuklar olmak üzere, tüm bireylerin doğada daha fazla vakit geçirebilmesi adına yaptığımız atölyelerin, eğitim programı haline gelebilmesi için çalıştay düzenliyoruz. Geçen yıl yaptığımız ilk çalıştayımızın ardından ikinci çalıştayda bir aradayız. Mayıs 2020’de yapacağımız sonuç toplantısında, elde ettiğimiz sonuçları Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda uygulayacağız” dedi.Programda daha sonra gönüllü öğretmenler tarafından kurulan ve faaliyetlerini sürdüren Sakin Okul Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği’nin çalışmalarına ilişkin tanıtım filmi izlendi. Üç etaptan oluşan çalıştayların ikincisinde daha sonra eğitimciler, farklı gruplara ayrılarak eğitim programları geliştirmek üzere çalışma gerçekleştirdi.Çalıştay neticesinde Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda hayata geçirilecek olan eğitim programının, Milli Eğitim Bakanlığı’na da sunulması planlanıyor. Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesi, TEMA Vakfı, Uçan Bisiklet İlkokulu, Meraklı Kedi İlkokulu, Kiraz Ağacı Eğitim Kooperatifi, Ankara Astronomi Topluluğu, Eskişehir Amatör Astronomi Topluluğu, Şehir Dedektifi İnisiyatifi, Öğrenme Tasarımları, Oyun Çalışmaları, Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi, Köy Okulları Değişim Ağı etkinliğe katılan kurum ve kuruluşlar arasında yer aldı. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
GELECEK PARTİSİ ÖRGÜTLENİYOR GELECEK PARTİSİ ÖRGÜTLENİYOR Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulan Gelecek Partisi, Eskişe..
Çağdaş Oto Pazarı Çağdaş Oto Pazarı Odunpazarı Belediyesi ve Odunpazarı İnşaat Sağlık Turizm Tanıtım Hizmetleri Sana..
  SİYASET HABERLERİ
HABER ARŞİVİ
Yukarı