HABER AKIŞI

Okullara sıkı takip

 Tarih: 19-09-2018 04:00:00
Yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte 247 okul ve çevresinde 758 Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi öğrencileri koruyacak.

2018-2019 eğitim-öğretim yılında; eğitim çağındaki çocukların özellikle başta uyuşturucu maddeler olmak üzere, terör kaynaklı ideolojik faaliyetler ile her türlü zararlı faktörlerden uzak tutulması, eğitim ve öğretimin güvenli bir ortamda sürdürebilmesi, okullar ve çevresinin güvenli hale getirilmesi amacıyla Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından çalışma başlatıldı. Bu kapsamda il merkezinde bulunan 247 okul ve çevresinde ekipler görevlendirildi. Okulların sabah, öğle ve akşam giriş çıkış saatlerinde trafik, genel asayiş ve benzeri konularda görev yapmak üzere ve okullarda yaşanabilecek olayları önlemek amacıyla 6'sı sabit olmak üzere 758 Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi ile görev yapılacak. Görevliler, okul çevresinde okul ile ilişiği bulunmayan şahıslar, her türlü kamuya açık alanlar, öğrencileri olumsuz etkileyen veya tehdit eden işyerleri, seyyar satıcılar ile dilencilik yapan şahıslar, öğrencilere tek dal veya paket sigara satışı yapan şahıs veya işyerleri hakkında mevzuatlar çerçevesinde gerekli işlemleri yapacak. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
İlk ders Nabi Hoca’dan İlk ders Nabi Hoca’dan AK Parti Eskişehir Milletvekili, Millî Eğitim ve Kültür ve Turizm eski Bakanı Na..
Gündoğdu’ya biring Gündoğdu’ya biring Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Gündoğdu’yu baştan sona yenileyec..
Belediyelere isyan etti Belediyelere isyan etti Eskişehir’de aracıyla seyrederken aniden yola fırlayan başıboş ata çarparak kaza..
  SİYASET HABERLERİ
Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri Seyitgazi’de bi..
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
HABER ARŞİVİ
Yukarı