HABER AKIŞI

Öğrenciler ter döktü

 Tarih: 24-02-2020 04:00:00

Türk Ocağı tarafından Eskişehir ilinde ve ilçelerinde ortaokullar arasında bu sene 14’üncüsü yapılan ‘Millî Kültür’ Yarışması’nın ilk turu tamamlandı. Eskişehir ilinde ve ilçelerinde resmî, özel ortaokulların iştirak ettiği ve çok çekişmeli geçen ‘Milli Kültür’ Yarışması 6 ayrı merkezde, eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Yarışmada öğrencilere 15 soru soruldu. Eşitliğin bozulmadığı yerlerde yedek sorulara geçildi. Yarışma öğrenciler ve velileri tarafından ilgi ile takip edildi. Yer yer 15 sorunun, 14’ünün bilindiği yarışmada, öğrencilerin başarısı ümit verdi.

BAŞARILI OLAN OKULLAR

Büyük bir ilgi ile takip edilen yarışmada 7 Mart’ta yapılacak ikinci tura, 12 okul kaldı. 12 okul sırasıyla: Dr. Halil Akkurt Ortaokulu, Gülay Kanatlı Ortaokulu, Şehit Teğmen Subutay Alkan Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Özel Şehir Koleji, Murat Atılgan Ortaokulu, Cahit Zarifoğlu Ortaokulu, Hacı Hilmi Okur İmam Hatip Ortaokulu, Ahmet Sezer Ortaokulu, Ticaret Odası Ortaokulu, Orhan Gazi Ortaokulu ve Melahat Ünügür Ortaokulu, 7 martta yapılacak ikinci tura katılacaklardır.İlk turun sonucunda görevli öğretmen ve öğrencilere, katılım belgesi ve çeşitli hediyeler verildi.

GELECEKTEN ÜMİTLİYİZ

Türk tarihi, coğrafyası, dili, kültürü ve medeniyetine ilişkin sorular yöneltilen yarışmada yarışmaların yapıldığı salonlar aynı zamanda kültürel etkileşim ortamına dönüştü. Geleceğimiz çocukların gösterdikleri heyecan ve bilgi seviyeleri, sorulara verdikleri isabetli cevaplar öncelikle velilerini, sonra öğretmenlerini ve Türk Ocaklıları gururlandırdı. Eskişehir Türk Ocağı Başkanı Prof. Dr. Nedim Ünal, 'öğrencilere başarılar' diledi. 

HABER ARŞİVİ
Yukarı