istanbul escort
HABER AKIŞI

ODUNPAZARI’NDA YERİNDE DÖNÜŞÜM

 Tarih: 14-03-2019 04:00:00
Cumhur İttifakı Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan’ın yıllardır kat artırımı bekleyen mahalleler için yerinde dönüşüm vaat ettiği Mahalle Kültürüne Dönüş Projesi çok konuşuluyor. Doğan, “Bakanlık desteği ile mahallelerimiz 6 kata çıkacak, yerinde yenilenecek ve güzelleşecek” dedi.

Cumhur İttifakı Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan, yıllardır kat artırımı ve dönüşüm talep edilen mahalleler için ortaya koyduğu Mahalle Kültürüne Dönüş Projesi’ni de, Yenikent Şehit Anıl Gül Spor Salonu’nda düzenlediği proje tanıtım toplantısında açıklamış, görselleri ile birlikte kamuoyuna sunmuştu. Volkan Doğan, çok konuşulan bu projeyle, Odunpazarı’ndaki mahallelerde yerinde kentsel dönüşüm sağlanmasını ve vatandaşların mağduriyelerinin tamamen giderilmesini amaçladıklarını belirtiyor.

YERİNDE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ

Cumhur İttifakı Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan, projeyle ilgili, “Güzel memleketimin emeğiyle çalışarak kazanan insanlarımızın, dişinden tırnağından arttıra arttıra biriktirdikleri ile aldığı evler,  yetersiz altyapıdan, bitişik düzen yeşilden uzak betonla örülü halinden çok daha fazlasını hak ediyor.  İşte tam da bu yüzden daha yaşanılabilir bir Odunpazarı için, sağlıklı ve güvenli konutlar için, kentsel yaşama uygun alanlar için Mahalle Kültürüne Dönüş Projemizi hayata geçireceğiz. Evlerinizi yerinde dönüşüm sağlayarak, teknik alt yapımızı geliştirecek; yeşil ve güvenli alanlarıyla çocuklarımızı gönül rahatlığıyla sokağa çıkartabileceğimiz yapıları hayata geçireceğiz” dedi.

6 KATA ÇIKACAK EVLER YENİLENECEK 

Volkan Doğan, “Tamamen şeffalık ilkesinden yola çıkarak, hakkaniyetle sorunlarımızı çözecek, 2-3 katlı bitişik nizam evlerinizi ada bazlı çalışmalarla 6 kata dönüştüreceğiz. Otopark sorunu olmayan, güvenlikli, yeşile ve sosyal alanlara yer verilmiş evlerde Odunpazarlı hemşehrilerimiz çok daha rahat, çok daha konforlu, çok daha mutlu ve çok daha güvenli bir yaşamın keyfini sürecek. Üstelik evlerde birlikte kurulan komşuluk ilişkileri kaybolmayacak, hemşehrilerimiz hayatlarına kaldığı yerden devam edecek.  Komşuları değil, evleri değişecek, yenilenecek, güzelleşecek” dedi.

TOKİ VE BAKANLIK İLE BİRLİKTE

Volkan Doğan, Odunpazarı’nda kentsel dönüşüm anlamında çığır açacak bu projeyi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın da destekleriyle yürüteceklerini belirterek, “Daha yaşanılabilir bir Odunpazarı için hep birlikte çalışacağız.  Çünkü Odunpazarı daha iyisini hak ediyor” dedi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
İşçinin hukuk zaferi İşçinin hukuk zaferi Nakliyat-İş Sendikası Eskişehir Reysaş'ta işten çıkarılan işçilerin önemli bir k..
ETİ işçisi çok mutlu ETİ işçisi çok mutlu Tek Gıda-İş Sendikası ile Eti Gıda A.Ş. arasında bir süredir devam eden ve 4 bin..
Dede torun başardı Dede torun başardı Eskişehir’de 12 yıldır topladıkları mavi kapaklar ile engelli vatandaşlara umut ..
Şehit aileleri baş tacımız Şehit aileleri baş tacımız İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, şehit aileleri, gaziler ve ailelerini ağır..
HABER ARŞİVİ
Yukarı