istanbul escort
HABER AKIŞI

ODUNPAZARI’NDA YERİNDE DÖNÜŞÜM

 Tarih: 14-03-2019 04:00:00
Cumhur İttifakı Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan’ın yıllardır kat artırımı bekleyen mahalleler için yerinde dönüşüm vaat ettiği Mahalle Kültürüne Dönüş Projesi çok konuşuluyor. Doğan, “Bakanlık desteği ile mahallelerimiz 6 kata çıkacak, yerinde yenilenecek ve güzelleşecek” dedi.

Cumhur İttifakı Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan, yıllardır kat artırımı ve dönüşüm talep edilen mahalleler için ortaya koyduğu Mahalle Kültürüne Dönüş Projesi’ni de, Yenikent Şehit Anıl Gül Spor Salonu’nda düzenlediği proje tanıtım toplantısında açıklamış, görselleri ile birlikte kamuoyuna sunmuştu. Volkan Doğan, çok konuşulan bu projeyle, Odunpazarı’ndaki mahallelerde yerinde kentsel dönüşüm sağlanmasını ve vatandaşların mağduriyelerinin tamamen giderilmesini amaçladıklarını belirtiyor.

YERİNDE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ

Cumhur İttifakı Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan, projeyle ilgili, “Güzel memleketimin emeğiyle çalışarak kazanan insanlarımızın, dişinden tırnağından arttıra arttıra biriktirdikleri ile aldığı evler,  yetersiz altyapıdan, bitişik düzen yeşilden uzak betonla örülü halinden çok daha fazlasını hak ediyor.  İşte tam da bu yüzden daha yaşanılabilir bir Odunpazarı için, sağlıklı ve güvenli konutlar için, kentsel yaşama uygun alanlar için Mahalle Kültürüne Dönüş Projemizi hayata geçireceğiz. Evlerinizi yerinde dönüşüm sağlayarak, teknik alt yapımızı geliştirecek; yeşil ve güvenli alanlarıyla çocuklarımızı gönül rahatlığıyla sokağa çıkartabileceğimiz yapıları hayata geçireceğiz” dedi.

6 KATA ÇIKACAK EVLER YENİLENECEK 

Volkan Doğan, “Tamamen şeffalık ilkesinden yola çıkarak, hakkaniyetle sorunlarımızı çözecek, 2-3 katlı bitişik nizam evlerinizi ada bazlı çalışmalarla 6 kata dönüştüreceğiz. Otopark sorunu olmayan, güvenlikli, yeşile ve sosyal alanlara yer verilmiş evlerde Odunpazarlı hemşehrilerimiz çok daha rahat, çok daha konforlu, çok daha mutlu ve çok daha güvenli bir yaşamın keyfini sürecek. Üstelik evlerde birlikte kurulan komşuluk ilişkileri kaybolmayacak, hemşehrilerimiz hayatlarına kaldığı yerden devam edecek.  Komşuları değil, evleri değişecek, yenilenecek, güzelleşecek” dedi.

TOKİ VE BAKANLIK İLE BİRLİKTE

Volkan Doğan, Odunpazarı’nda kentsel dönüşüm anlamında çığır açacak bu projeyi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın da destekleriyle yürüteceklerini belirterek, “Daha yaşanılabilir bir Odunpazarı için hep birlikte çalışacağız.  Çünkü Odunpazarı daha iyisini hak ediyor” dedi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Nevruz Ateşi  Eskişehir’de Nevruz Ateşi Eskişehir’de Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından başlatılan gi..
RAKİP DEĞİL BİRLİKTEYİZ RAKİP DEĞİL BİRLİKTEYİZ Anadolu Üniversitesi (AÜ) ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) arasında ..
Yavrularımızı koruyacağız Yavrularımızı koruyacağız Eskişehir'de, alkol ve uyuşturucu bağımlıları ile yakınlarına ücretsiz psiko-sos..
AYNI RUH AYNI SEVDA AYNI RUH AYNI SEVDA Şehit aileleri ve gaziler, Eskişehir Valiliği tarafından 18 Mart Şehitleri Anma ..
  SİYASET HABERLERİ
Üçlü olsun güçlü olsun Üçlü olsun güçlü olsun Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, AK Parti Genel ..
Belediyeyi birlikte yöneteceğiz Belediyeyi birlikte yöneteceğiz Cumhur İttifakı Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Hasan Tuç, Tepebaşı’nı ve Eskişeh..
Siyaset değil hizmet Siyaset değil hizmet Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Kavacık ve Avlamış Mahallelerinde çok ..
KIRKA’YA TOPLU KONUT MÜJDESİ KIRKA’YA TOPLU KONUT MÜJDESİ Burhan Sakallı Seyitgazi Kırka’ya giderek vatandaşlarla buluştu.
HABER ARŞİVİ
Yukarı