HABER AKIŞI

Nazilerden kalma ses kaydedici

 Tarih: 23-09-2020 15:02:00  -   Güncelleme: 23-09-2020 15:12:38
  HABER VİDEOSU

Eskişehir’de antika meraklısı Sedat Göçmen’in koleksiyonunda, İkinci Dünya Savaşı yıllarında Nazi Almanyası tarafından kullanılan ses kayıt cihazı bulunuyor.

Adolf Hitler yönetimindeki Nazi Almanyası'nın savaşta kullandığı ses kaydedici, temizliği ile dikkat çekiyor. 1939-1945 yılları arasında kullanılan Amerikan üretimi cihaz ile özellikle casusların ses kayıtları alınırken, savaş planları da kaydedilmiş.

Cihazla ilgili bilgiler veren Sedat Göçmen, 40-50 milyon insanın hayatını kaybettiği savaşta elindeki ses kaydedicinin Naziler tarafından kullanıldığını söyledi. Göçmen, "Savaş planlarını, programlarını, casusların ifadelerini, tutukluları kaydetmişler. İşin gerçeğine bakarsanız tam yılını bilmiyorum ama baya eski bir ürün. Antikacının sevdiği ürünler olur ya benim için onlardan bir tanesi. İkinci Dünya Savaşı’nda kullanılmış bir üründür. Fiyatı 800-bin lira arasında değişiyor" diye konuştu. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
İLÇE ARAZİLERİ SUYA KAVUŞUYOR İLÇE ARAZİLERİ SUYA KAVUŞUYOR Eskişehir AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Beylikova Belediye Ba..
HER İSTEYENE GRİP AŞISI YOK HER İSTEYENE GRİP AŞISI YOK Koronavirüs salgınıyla mücadele tüm hızıyla devam ederken, ne zaman dağıtılacağı..
ESKİŞEHİR’DE DURUM VAHİM ESKİŞEHİR’DE DURUM VAHİM Vaka artışının yüksek olduğu 8 il arasında yer alıyor.
HABER ARŞİVİ
Yukarı