HABER AKIŞI

Mütercimler hakkında suç duyurusu

 Tarih: 12-09-2020 12:12:31
ESİMDER Başkanı Av. Mustafa Özkan, adliye önünde İmam Hatiplilere bir TV kanalında hakaret eden Erol Mütercimler için suç duyurusu ve basın açıklaması yaptı.

Eskişehir İmam Hatip Mezunları Derneği (ESİMDER) Başkanı Av. Mustafa Özkan, açıklamasında özetle şu görüşlere yer verdi: “İmam hatip camiası bugün 1 milyon 400 bin öğrencisi, on milyonlarca mezunu ve mensubu olan geniş bir ailedir. 69 yıldır eğitim hayatına devam eden imam hatip okulları ülkemiz, milletimiz ve medeniyetimiz için çok değerli, alimler, doktorlar, mühendisler, edebiyatçılar, siyasetçiler ve devlet adamları yetiştirmiştir. Bu isimler dün olduğu gibi bugün de ülkenin dört bir yanında hizmet vermektedir.

İmam hatiplilere yöneltilen iftiralar ve mesnetsiz iddialar, aşağılayıcı, küçük düşürücü ifadeler, sadece bu camiayı değil Türkiye’yi, 83 milyonluk ülkemizi, birliğimizi ve dirliğimizi hedef almaktadır. Suç duyurumuzun gereğinin yapılacağına ülkemizi, milletimizi, çocuklarımızı, bugünlerimizi ve yarınlarımızı hedefleyen bu tür davranışların cezasız kalmayacağına inanıyoruz.”

HABER ARŞİVİ
Yukarı