HABER AKIŞI

müjdeli haber geldi

 Tarih: 09-01-2018 04:00:00
Ciddi yol kat ettik
Eskişehirspor Sportif Direktörü İzzet Erdoğan, Antalya kampında yaptığı açıklamada kulübün ödemesi gereken borçlarla ilgili kesin açıklamalar da bulundu.  Siyah kırmızılı takımın sezonun ikinci yarısı için Antalya’da çok iyi bir kamp dönemi geçirdiğine dikkat çeken Erdoğan, “Özellikle herkesin merak ettiği FIFA dosyalarıyla ilgili ciddi yol kat ettik” dedi. 
Ceza alma riski yok
Ellerinde FIFA ödemelerinde 5 dosyanın var olduğunu belirten Erdoğan, “Herkes puan silmeyle ilgili olarak merak ettikleri dosyalar var. Bunların 5 dosyasını Cuma günü itibariyle çözdük. Böylece kulübümüzü ceza işleminden uzaklaştırdık. Dosyaların tamamı kapanmamış olmasıyla beraber ötelenmiştir. Kimi futbolcunun 3/2’si kiminin yüzde 50 olmak üzere borçları ödenerek temiz yazısı alınmış beraberinde ceza alma riski ortadan kalkmıştır. Kalan bakiyeler Haziran ayının sonuna bırakılmakla beraber şuanda puan silme cezası durumuyla ilgili sıkıntı yaşamıyoruz. 
Korkulu rüya bitti
FIFA’da bildiğiniz üzere 17 tane yabancı dosyası var. Bunun 5 tanesini çözümledik rahatladık, kalan 12 dosyamızla ilgili olarak gelen herhangi cezai müeyyide uygulaması bulunmamaktadır. Gelen tebligat dosyası olursa da nasıl 5 dosyayı çözdü isek kulübümüze herhangi bir cezai işlem uygulatmadan onları da çözüme kavuşturacak güce sahibiz. Korkulu kabus puan silme cezalarından uzak tutarak takımımızı sezonun ikinci yarısına hazır hale getireceğiz. 
14 futbolcumuz devam
Yapacağımız mevcut kadro ile bu sezonu bitirmek. Ama iyi bir haber gelecekse de yine bunu deklere eder camiamızla paylaşırız. Ama bilinen bir gerçek var ki Eskişehirspor’un şuan için transfer yapma durumuna haiz değil şuan için. Şuana kadar kulübümüzün 14 profesyonel futbolcusu bugün itibariyle ödemelerini akitlerini yerine getirmiş kendilerinin TFF’ye olan itirazları artık bitmiş durumda. kulübümüzün futbolcuları olarak artık sezon sonuna kadar görev yapacaklar. 
Ümitle şehre döneceğiz
En geç bugün bu arkadaşlarımızla mutabık kalıp kampımızı gönül rızasıyla, gönül huzuruyla, sakatsız, sıkıntısız Eskişehir’e dönmek ümidiyle haiziz. Kalan iki hazırlık maçımızı bitirip ligin ilk maçı olan İstanbulspor karşılaşmasına mental olarak fizikman olarak hazır bir şekilde dönmek ümidiyle kampımıza devam edeceğiz. 
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SPOR HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
 45 yıldır mahalle ondan soruluyor 45 yıldır mahalle ondan soruluyor Eskişehir'de 45 yıldır muhtarlık yapan Musa Kaya, yeni dönemde makamını devretme..
HASTALARA UMUT MERKEZİ HASTALARA UMUT MERKEZİ Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi..
Bu karar ideolojiktir Bu karar ideolojiktir Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Danıştay 8. Dairesinin, i..
Konut satışları  yüzde 11 düştü Konut satışları yüzde 11 düştü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir’..
  SİYASET HABERLERİ
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı